Zwiedzanie Marbella z dziećmi – co warto zobaczyć

23 kwietnia, 2024 Tagi , , ,

Marbella jest doskonałym miejscem na rodzinne wakacje. Niezależnie od tego, czy Twoje dzieci lubią bawić się na plaży, zwiedzać parki czy szukać niezwykłych przygód, to miasto z pewnością spełni oczekiwania każdego dziecka. Zaplanuj wspólnie z nami zwiedzanie Marbella z dziećmi!

Park rozrywki dla dzieci – Aventura Amazonia

Aventura Amazonia jest jednym z największych parków rozrywki w całej Andaluzji i oferuje tory przeszkód oraz atrakcje dla całej rodziny. Dostępne są tu 83 różne tory, a także 20 różnych linii zip i tyrolek. Park jest podzielony na różne sekcje, w tym niektóre przeznaczone są dla najmłodszych dzieci. Co więcej, Aventura Amazonia znajduje się w pobliżu plaży, zaledwie kilka kilometrów na wschód od centrum miasta Marbella.

Adres: Av. Valeriano Rodríguez, 2, 29604 Marbella
Godziny otwarcia: Od piątku do niedzieli od 10:00 do 20:00 (w sezonie wakacyjnym godziny te mogą ulec wydłużeniu)

Parque de la Constitución – idealne miejsce na odpoczynek od upałów

Parque de la Constitución to park miejski, który zapewnia mnóstwo zieleni, ścieżek spacerowych i placów zabaw, a do tego znajduje się w niewielkiej odległości od plaży. Park ten jest popularnym miejscem dla rodzin z dziećmi, którzy chcą spędzić trochę czasu z dala od zgiełku miasta i w zacienionym miejscu. Chociaż sam park jest z pewnością imponujący ze swoimi drzewami i zadbaną trawą, to znajduje się tu także amfiteatr. Od czasu do czasu odbywają się różne przedstawienia i koncerty na żywo, w tym dla dzieci.


Lokalizacja: Av. Arias Maldonado, 14, 29602 Marbella
Otwarte: Codziennie od 8:00 do 22:00

Mariposario de Benalmádena – park z egzotycznymi motylami

Mariposario de Benalmadena to jeden z największych parków motyli w Europie. Jest położony na terenie świątyni buddyjskiej – Stupy Oświecenia, z widokiem na wybrzeże. Jako jeden z niewielu parków, który może pochwalić się dużą liczbą gatunków pochodzących zarówno z obu Ameryk, jak i Azji. Oprócz motyli mieszkają tu żółwie, legwany, a nawet walabie. Motylarnię można zwiedzać podczas wycieczki z przewodnikiem. Mariposario de Benalmadena znajduje się na wschód od centrum miasta, mniej więcej w połowie drogi od Malagi.


Adres: Autovía del Mediterráneo A7, C. Muerdago, s/n, Salida 217, 29639 Benalmádena
Godziny otwarcia: Codziennie od 10:00 do 19:30 (w sezonie wakacyjnym godziny te mogą ulec wydłużeniu)

QuizyGolf Mini Golf Marbella

Marbella to miejsce idealne dla entuzjastów golfa, z ponad 50 polami golfowymi rozciągającymi się na ponad 100 km wzdłuż wybrzeża Costa del Sol. Nic dziwnego, że obszar ten jest czasami nazywany przewrotnie „Costa del Golf”. Oznacza to, że na pewno znajdziesz pole golfowe, które odpowiada Twoim umiejętnościom. Spokojne otoczenie i wspaniałe widoki są typowe dla większości pól golfowych w Marbelli. Dodatkowo w Quizygolf Marbella masz możliwość spędzenia dnia, grając w minigolfa z rodziną lub przyjaciółmi na świeżym powietrzu, ze wspaniałymi widokami na morze. Pole do minigolfa Quizygolf w Marbella ma unikalny projekt ściśle związany z miastem i atrakcjami Costa del Sol.

golf course and green  in Marbella, Spain, at sunset
pole golfowe i zieleń w Marbelli w Hiszpanii o zachodzie słońca, licencja: shutterstock/By isogood

Adres: C.C. Plaza del Mar, C. Camilo José Cela, s/n, 29602 Marbella
Godziny otwarcia: Czynne codziennie od 11:00 do 19:00, poza wtorkami.

Parque de la Alameda

Parque de la Alameda to kolejna zielona przestrzeń w mieście, która umożliwia odwiedzającym ucieczkę od upałów bez konieczności opuszczania miasta. Park posiada kilka atrakcji, takich jak na przykład fontanna, która jest centralnym punktem parku, misternie zdobione andaluzyjskimi płytkami ławki i place zabaw. Cień, jaki dają tutejsze drzewa, jest szczególnie przyjemny podczas gorących letnich miesięcy, dzięki czemu jest to idealne miejsce na relaks i odpoczynek z dziećmi. W parku tym znajdują się także dobrze utrzymane ścieżki, dzięki czemu bez problemu można tu spacerować z wózkiem. Park znajduje się zaledwie kilka kroków na zachód od centrum miasta.

beautiful green Alameda park in center of Marbella, Spain
piękny zielony park Alameda w centrum Marbelli w Hiszpanii, licencja: shutterstock/By maraze

Adres: Av. Ramón y Cajal, s/n, 29602 Marbella
Godziny otwarcia: Park można zwiedzać przez całą dobę

Bahia Park – park wodny z atrakcjami dla dzieci w każdym wieku

Tuż za miastem portowym Algeciras, w pobliżu Gibraltaru i Costa de la Luz znajduje się park wodny Bahia Park. Jest też stosunkowo nowy park (z 2013 r.) dla dzieci z mini-wersjami zjeżdżalni (do 1,55 m wzrostu) i największym jacuzzi w Andaluzji. Oprócz zjeżdżalni i restauracji znajduje się tu także zacieniony teren piknikowy, w którym można coś przekąsić bez konieczności opuszczania parku. Wszystko to znajdziesz w Algeciras, które znajduje się około 45 minut od centrum Marbelli.

Adres: Av. Virgen de la Palma, s/n, 11203 Algeciras

Godziny otwarcia: Codziennie od 10:00 do 18:00 (w sezonie wakacyjnym godziny te mogą ulec zmianie)

Selwo Aventura – rozległy park z wieloma gatunkami zwierząt

Selwo Aventura to rozległy park, w którym żyje ponad 2000 zwierząt w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska. Odwiedzający mogą z bliska obserwować dzikie zwierzęta, które żyją w doskonale zaprojektowanych siedliskach dostosowanych do potrzeb każdego gatunku. Dodatkowo ten fascynujący obszar można zwiedzać pieszo lub pojazdami terenowymi, które zabierają odwiedzających do różnych stref. W Selwo Aventura żyją także zwierzęta, takie jak: słoń azjatycki, tygrysy bengalskie, ibisy łyse, żyrafy angolskie, pandy czerwone, tamaryny cesarskie, żubry czy inne.

Adres: Autovía del Mediterráneo, Km. 162, 5, 29680 Estepona, prowincja Malaga
Godziny otwarcia: Codziennie od 10:00 do 18:00 (w sezonie wakacyjnym godziny te mogą ulec zmianie)

Sould Park Fuengirola – park rozrywki przeznaczony dla małych dzieci

Sould Park Fuengirola to park rozrywki z atrakcjami przeznaczonymi dla młodszych dzieci. Znajduje się przy promenadzie Paseo Marítimo w Fuengirola, w jednym z najbardziej ruchliwych obszarów tej miejscowości. Wśród jego kolorowych atrakcji, z których wiele jest zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych, dzieci mogą cieszyć się przejażdżkami na karuzeli, safari pociągiem, trampolinami i innymi atrakcjami. Jak sama nazwa wskazuje, znajduje się on w Fuengirola, czyli mniej więcej w połowie drogi między Marbellą a Malagą.

Adres: Puerto Deportivo, P.º Marítimo Rey de España, 33, Parcela C2, 29640 Fuengirola
Godziny otwarcia: Codziennie od 17:00 do 23:00 (w sezonie wakacyjnym godziny te mogą ulec zmianie)

Park wodny Aquamijas

Aquamijas to park wodny, który oferuje zjeżdżalnie i atrakcje wodne odpowiednie dla całej rodziny, niezależnie od tego, czy chcesz poczuć adrenalinę, czy wyłącznie odpocząć. Oprócz zjeżdżalni park ten zapewnia również leżaki i leniwą rzekę dla tych, którzy chcą się zrelaksować. Dodatkowo znajdziesz tu strefę dla dzieci w wieku 5 lat i młodszych. Co wiecej, park znajduje się w Las Lagunas, kilka kilometrów na wschód od centrum Marbelli.

Adres: Autovía del Mediterráneo, Km. 208, 29651 Las Lagunas de Mijas
Godziny otwarcia: Codziennie od 10:30 do 19:00

Bioparc Fuengirola

Bioparc Fuengirola jest jedną z głównych atrakcji rodzinnych w Costa del Sol. Wizyta w Bioparc Fuengirola pozwoli odkryć afrykańską sawannę! Zamiast zwykłego zoo, w którym zwierzęta chodzą w górę i w dół w zamkniętych przestrzeniach, Bioparc Fuengirola pozwala wędrować po odtworzonym lesie tropikalnym wraz z rzekami i wodospadami. Ponadto zoo podzielone jest na 4 różne obszary obejmujące Madagaskar, Afrykę Równikową, Indo-Pacyfik i Azję Południowo-Wschodnią. Wśród populacji zwierząt znajdują się tu krokodyle, żółwie olbrzymie, serwale, a nawet goryle.

A young reclining leopard in Bioparc Fuengirola with only the head visible
Młody leżący lampart w Bioparc Fuengirola, z widoczną tylko głową, licencja: shutterstock/By josef_hajda

Adres: C. Camilo José Cela, 6, y 8, 29640 Fuengirola
Godziny otwarcia: Codziennie od 10:30 do 19:30

Autorka: Magdalena Łydka – miłośniczka podróży, szczególnie tych na Bałkany. Copywriterka specjalizująca się w tematyce podróżniczej, która pracę w korporacji zastąpiła tworzeniem stron internetowych i podróżowaniem. Każdą wolną chwilę spędza w podróży z dobrą książką i notesem. Autorka kilku ebooków o Chorwacji, Bałkanach i Półwyspie Apenińskim. Ulubione miejsce do pracy: wyspa Korčula w Chorwacji.

Poprzedni

Temperatury i pogoda w Marbella w ciągu roku

Kurorty wakacyjne w Costa del Sol

Następny

Dodaj komentarz