Zwiedzanie Malagi z dziećmi – co warto zobaczyć

9 kwietnia, 2024 Tagi , , , ,

Podróżowanie z dziećmi to świetny sposób na poznanie nowych kultur i dobrą zabawę, a w Maladze nie brakuje atrakcji dla całej rodziny. Jako jedno z najbardziej tętniących życiem miast na południowym wybrzeżu Hiszpanii jest ono pełne atrakcji dla osób w każdym wieku. Planujesz zwiedzanie Malagi z dziećmi? Poniżej znajdziesz niektóre z najciekawszych atrakcji dla rodzin z dziećmi w tym andaluzyjskim mieście, od historii i motoryzacji po piękną przyrodę!

Czy Malaga to dobre miejsce na wakacje z dziećmi?

Jeśli zastanawiasz się, czy Malaga jest dobrym miejscem na wakacje z dziećmi, to odpowiedź brzmi TAK! Malaga uważana jest za jedno z najbezpieczniejszych miast w Hiszpanii. Poza tym znajdziesz tu wiele atrakcji dla całej rodziny. Większość zabytków miasta znajduje się blisko centrum, a do tego jest wiele miejsc ciekawych dla pociech w każdym wieku.

Zwiedzanie Malagi z dziećmi – co warto zobaczyć?

Malaga to fascynujące miasto do zwiedzania z dziećmi. Dzięki dużej ilości zabytków i plaż oraz bogatej kulturze, każdy znajdzie w tym mieście coś dla siebie niezależnie od wieku. Proponowane przez nas rodzinne atrakcje w Maladze znajdują się w centrum miasta, więc bez problemu można się do nich dostać pieszo lub transportem publicznym, jeśli nie posiadasz auta.

Alcazaba i zamek Gibralfaro

Podczas spaceru po mieście z pewnością zauważysz fort wznoszący się na wzgórzach w niedalekiej odległości. Jest to Alcazaba, zespół fortyfikacji pałacowych, z zamkiem Gibralfaro znajdującym się w pobliżu na wzgórzu o tej samej nazwie. Oba zabytki są idealnym miejscem do spacerów i zwiedzania z dziećmi, choć należy uważać, ponieważ istnieje kilka miejsc bez poręczy. Wchodzenie po nierównych schodach może być miejscami dość trudne, ale wysiłek jest tego wart, ponieważ widok na całe miasto jest niesamowity. Bilety wstępu do każdej z atrakcji kosztują 3,50 €, natomiast bilet łączony kosztuje 5,50 € i umożliwia dostęp do obu atrakcji w ciągu 24 godzin (jest to przydatna opcja, jeśli chcesz podzielić czas zwiedzania na dwa oddzielne dni). Dostępne są także bilety ulgowe (dla dzieci, seniorów, studentów itp.), które kosztują 1,50 € lub 2,50 € za bilet łączony.

Exterior view of the Alcazaba of Antequera (Málaga, Andalusia, Spain)
Widok zewnętrzny Alcazaby w Antequera (Malaga, Andaluzja, Hiszpania), licencja: shutterstock/By Leo+Ruiz

Museo de la Imaginación Malaga

Museo de la Imaginación to miejsce, w którym każdy ma szansę znów poczuć się jak dziecko. To niekonwencjonalne muzeum, znajduje się w dzielnicy Soho, w Maladze. Co więcej, łączy ono naukę oraz edukację z rozrywką i światem iluzji. W Museo de la Imaginación odwiedzający mogą wchodzić w interakcje z dostępnymi tu obiektami i stać się bezpośrednimi uczestnikami pokazów. Na terenie Muzeum znajduje się takze sala efektów cienia i światła oraz kolekcja obrazów 3D. Wstęp do Museo de la Imaginación kosztuje 10 € dla osoby dorosłej oraz 5 € dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat.

Museo del Automovil y la Moda de Málaga

Z pewnością Museo del Automovil y la Moda de Málaga – Muzeum Motoryzacji i Mody nie jest nudnym muzeum poświęconym samochodom! To wyjątkowe i interesujące miejsce, które podkreśla związek między samochodami a modą. Warto wiedzieć, jak te dwie branże wpływały na siebie nawzajem na przestrzeni lat. Ponadto Muzeum mieści się w XX-wiecznej fabryce tytoniu, co również dodaje mu tajemniczości. Spacerując po salach wystawowych, można zobaczyć samochody z lat 1898-2011, a także suknie z 1853 roku. Muzeum otwarte jest codziennie od 10:00 rano do 14:30 i od 16:00 do 19:00. Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 10€, seniorzy (+65) za wstęp muszą zapłacić 8€, natomiast osoby niepełnosprawne, nauczyciele, studenci płacą 6,00 €. Dzieci w wieku od 0 do 5 lat zwiedzają za darmo. Warto wiedzieć, że w weekendy o określonej godzinie stare samochody są uruchamiane co jest wyjątkowym doświadczeniem dla wszystkich grup wiekowych!

The MIMMA

MIMMA (Interaktywne Muzeum Muzyki w Maladze) oferuje ważną kolekcję instrumentów muzycznych z całego świata i ze wszystkich epok. Na terenie Muzeum znajdują się pokoje „Please to play”. To właśnie w nich odwiedzający mogą spróbować swoich sił podczas gry na różnych instrumentach. Interaktywne Muzeum Muzyki to prywatne muzeum, gdzie znajdują się setki instrumentów muzycznych z różnych epok wraz z zaawansowanymi technologicznie interaktywnymi eksponatami. Interaktywna technologia pozwala także dzieciom grać na niektórych z instrumentów, aby poznały one ich unikalne dźwięki. Ponadto muzeum organizuje kilka zajęć dla dzieci w weekendy i święta. Obiekt ten znajduje się w północnej części miasta. Bilet wstępu do Muzeum możesz kupić online z wyprzedzeniem. Bilet dla dorosłych kosztuje 6€. Studenci, seniorzy i grupy muszą zapłacić za wstęp 4 €. Natomiast dzieci poniżej 6 roku życia zwiedzają tę atrakcję bezpłatnie.

Parque del Cine, Malaga

Ten pełen kolorów park, który jest jednym z najbardziej oryginalnych placów zabaw w Maladze znajduje się w dzielnicy Teatinos. Ma on ponad 10 000 m2 powierzchni. Obszary w Parque del Cine są podzielone między miejsca znane z książek i filmów. Całe otoczenie jest poświęcone grze symulującej stare rolki, na których nagrywano filmy. W strefie dla starszych osób znajduje się także tyrolka, stół do pimponga, a nawet mały teatr dla dzieci, w którym wystawiane są przedstawienia. Park ten został zaprojektowany z myślą o zabawie dla dzieci i dorosłych. Ma więc obszar poświęcony filmom Orsona Wellesa, powieściom Charlesa Dickensa, a nawet bajkom, takim jak na przykład „Alicja w Krainie Czarów”. Wstęp do Parque del Cine w Maladze jest całkowicie darmowy.

Malaga beach and lighthouse panoramic view, Andalusia region of Spain
Panoramiczny widok na plażę i latarnię morską w Maladze, region Andaluzji w Hiszpanii, licencja: shutterstock/By xbrchx

Museo Aeronáutico de Málaga

Zwiedzanie Malagi z dziećmi może być niezwykle ciekawe. Wiele maluchów, które szczególnie interesujące się lotnictwem pokochają Muzeum lotnictwa w Maladze. Muzeum to umożliwia dostęp do kabin i dotknięcie absolutnie wszystkiego, co znajduje się w samolocie. Warto zobaczyć pierwszy samolot, który przywiózł turystów do miasta – Convair 440 oraz kopię prywatnego samolotu z 1937 roku – Beechcraft 18. Na uwagę zasługuje także maszynownia i interaktywny pokój, w którym poznasz historię samolotów w mieście. Kolejną cechą charakterystyczną tego miejsca jest jego lokalizacja, ponieważ Muzeum Lotnictwa znajduje się w oryginalnym terminalu pasażerskim lotniska, obok terminalu General Aviation. Co ważne Muzeum to można zwiedzać za darmo. Jest to jedno z miejsc najmniej znanych przez turystów, ale niewątpliwie jedno z najbardziej zaskakujących. Bez wątpienia Malaga oferuje wiele atrakcji dla dzieci!

Czytaj także:

Plaże w Maladze – gdzie się znajdują, jak dojechać

10 atrakcji w Maladze, które koniecznie musisz zobaczyć

autor: Magda Łydka

Poprzedni

Costa del Sol – co zobaczyć i zwiedzić, hotele, noclegi, atrakcje

10 atrakcji w Maladze, które koniecznie musisz zobaczyć

Następny

Dodaj komentarz