Zwiedzanie Estepona z dziećmi – co warto zobaczyć

6 czerwca, 2024 Tagi , , , , ,

Każdy rodzic, jak również opiekun prawny, doskonale zdaję sobie sprawę, że wyjazd z dziećmi musi być idealnie zaplanowany. W przeciwnym razie wśród szybko wkrada się nuda i dzieci są przy tym rozdrażnione. Jeśli więc planujesz wyjazd przykładowo do Hiszpanii, to dobrym wyborem jest Estepona. Z nami uda Ci się zaplanować zwiedzanie Estepona z dziećmi!

Estepona- najważniejsze informacje

Zanim poznamy atrakcje dla dzieci, warto na samym początku wskazać na podstawowe informacje dotyczące miasta. Estepona zlokalizowana jest w Hiszpanii, na wybrzeżu Costa Del Sol, w rejonie Andaluzji. To region niezwykle ciekawy turystycznie, do którego co roku wybiera się niezliczona ilość osób z całego świata. W związku z licznymi atrakcjami, które czekają na wszystkie osoby, Estepona stała się także miejscem niezwykle pożądanych przez rodziców, czy opiekunów, którzy pragną zapewnić swoim pociechom niezwykle atrakcyjny, urozmaicony wypoczynek, który zapadnie im w pamięci na długi czas.

Estepona z dziećmi – najważniejsze atrakcje

Urokliwe plaże

W całej gminie Estepona znajduje się ponad 20 kilometrów wybrzeża wraz z urokliwymi plażami. Nie od dziś wiadomo, że każde dziecko uwielbia połączenie wody i piasku. Dla młodszych dzieci to idealne miejsce na wodną zabawę czy budowanie zamków z piasku. Dla starszych rozwiązaniem mogą być też sporty wodne. Jedną z najpiękniejszych i najdłuższych jest plaża Playa de la Rada, która z całą pewnością wpisze się w upodobania i preferencję wszystkich dzieci.

Playa del la Rada in Estepona on the Costa del Sol
Playa del la Rada w Estepona,, licencja: shutterstock/By gb27photo

Pomimo tego, że Playa de la Rada to zdecydowanie najbardziej popularna plaża w hiszpańskim mieście Estepona, do dyspozycji turystów oddano aż 17 różnych plaż. Nic więc dziwnego, że nawet w pełnym sezonie turystycznym możemy liczyć na spokojne miejsce do zabaw dla naszych dzieci.

Czytaj także: Najpiękniejsze plaże w Estepona – gdzie się znajdują, jak dojechać?

Muzeum Archeologiczne dla małych odkrywców

By móc dzieciom przenieść się do świata historii, to warto podczas pobytu w Estepona zabrać je do Muzeum Archeologicznego. To obiekt zlokalizowany w samym centrum miasta, który składa się z czterech, obszernych sal, z niezliczoną ilość wielu, różnorodnych, niezwykle ciekawych eksponatów historycznych. Co więcej, każda z sal reprezentuje odmienne rozdziały historii miasta, dzięki czemu całość prezentacji dostępna dla turystów jest niezwykle przejrzysta i doskonale uporządkowana. Co jednak najważniejsze, odwiedzając muzeum, można na własne oczy zobaczyć bardzo wiele architektonicznych perełek. Dla przykładu jedną z nich jest posąg Wenus z Estepony liczący ponad 5000 lat. Nic więc dziwnego, że Muzeum Archeologiczne znajdujące się w Estaponie to nie tylko niebywała atrakcja dla dzieci, ale także dla ich opiekunów, którzy fascynują się historią.

Wieża zegarowa Torre del Reloj

Dla dzieci, które uwielbiają ruch, wspinaczki, jak również spędzanie czasu na świeżym powietrzu, idealną atrakcją na mapie hiszpańskiego miasta Estepona jest wieża zegarowa Torre del Reloj. To miejsce znane już od XVI wieku. Wieża znajduje się placu o tej samej nazwie. Jaka jest jej historia? Obiekt jest pozostałością po świątyni, która ulegał zniszczeniu w wyniku trzęsienia ziemi- Iglesia de la Fortaleza. Zdarzenie to miało miejsce w 1755 roku. Zachowała się jednak wieża zegarowa, do której dobudowana została dzwonnica w stylu neoklasycznym. Wybierając się z dziećmi na wieżę zegarową Torre del Reloj możemy liczyć na moc różnego rodzaju atrakcji, bowiem jest miejsce w całym mieście, gdzie odbywają się najważniejsze wydarzenia.

tower of church in Estepona, Spain,Andalusia, against blue cloudy sky
wieża kościoła w Esteponie, Hiszpania, Andaluzja, licencja: shutterstock/By Poleijphoto

Plaza de las Flores, czyli centrum miasta

Jak każdy miasto w Andaluzji, także Estepona ma swoje centrum tętniące życiem, wieloma, różnego rodzaju atrakcjami. To Plaza de las Flores. Jest to lokalizacja, która najczęściej odwiedzana jest przez turystów wypoczywających w mieście. To również miejsce, które z całą pewnością powinny zobaczyć dzieci. Na placu głównym znajduje się bardzo okazała fontanna, która otoczona jest tzw. placem kwiatów.

A typical steet in Estepona on the Costa del Sol Spain
typowa ulica w Esteponie na Costa del Sol w Hiszpanii, licencja: shutterstock/By gb27photo

Co więcej, na Plaza de las Flores będziemy mogli zaserwować naszym dzieciom słodkości, które zostaną w ich pamięci na długi czas. Wokół placu zlokalizowane są prężnie działające, najwyższej klasy restaurację, cukiernie, o wielopokoleniowej tradycji, które serwują wykwintne lody, ciasta, czy inne desery. Każde dziecko uwielbia słodycze, niejednokrotnie definiując swoje szczęście od ich obecności. Nic więc dziwnego, że będąc w Estepona, każdy rodzic musi zabrać swoje pociechy do takich miejsc.

Czytaj także: Jakie pamiątki przywieźć z Estepona i co kupić?

Selwo Aventura

Selwo Aventura to obowiązkowy punkt podczas pobytu w Estepona z dziećmi. Jest to lokalne zoo, które cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona turystów, jak również miejscowej ludności. Bardzo rozległy park zwierząt jest rozrywką na cały dzień. Podczas pobytu podziwiać można różnego rodzaju gatunki zwierząt. Dzieci na własne oczy będą mogły zobaczyć zwierzęta znane jedynie tylko z bajek, takie jak m.in.: flamingi, lwy, czy zebry. Co więcej, możemy pokonywać park zwierząt pieszo, jak również wykupić wycieczkę samochodową, podziwiając wiele, różnorodnych atrakcji z pojazdu. To niezwykle wygodne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku najmniejszych dzieci, ponieważ teraz parku jest naprawdę rozległy, i z całą pewnością zbyt obszerny dla małych nóżek do samodzielnego pokonania. W związku z licznymi atrakcjami na terenie parku, z pobytu w Selwo Aventura będą zadowolone nie tylko dzieci, ale także ich rodzice, czy opiekunowie.

Orchidarium

Kolejnym ciekawym miejscem, do którego warto się udać podczas pobytu z dziećmi w Estepona, jest Orchidarium. To budynek, który wzbudza zainteresowanie dzieci jeszcze przed wejściem do środka. Przede wszystkim duże wrażenie sprawia nowoczesna architektura i budownictwo. Na tle innych elementów wyróżniającą się trzy, szklane kopuły. To dość nietypowy, wyjątkowy widok w mieście, w którym króluje tradycyjna architektura Estepona. W środku na rodziców i na dzieci czeka moc pięknych, wizualnych atrakcji, które niejednokrotnie zapierają dech w piersiach.

Flower in Estepona, Andalucia Spain
kwiaty Estepona, licencja: shutterstock/By JakubUzieblo

Kolekcja Orchidarium obejmuje ponad 5000 gatunków roślin i ponad 1300 samych gatunków storczyków. Bardzo wiele dzieci fascynują kwiaty. Ich obecność w tak dużym natężeniu robi niesamowite wrażenie. Co więcej, wewnątrz budynku znalazły się trzy, pokaźnych rozmiarów wodospady, które stanowią niebywałą atrakcję dla najmłodszych. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że zaledwie 5 min, spacerkiem od Orchidarium, znajduje się największy park w całej Esteponie, o nazwie Parque del Calvario. Tam również dzieci mogą pobiegać na świeżym powietrzu, obserwując staw z fontannami, gejzerem, czy wodospadem. Dodatkowo w parku odnaleźć można bardzo atrakcyjny plac zabaw.

Już dziś zaplanuj swój wyjazd z dziećmi do Estepona i ciesz się z udanego wypoczynku dla całej rodziny.

Poprzedni

Wakacje w Torremolinos – z biurem podróży czy na własną rękę?

Estepona – najciekawsze miejsca na instagramowe zdjęcia

Następny

Dodaj komentarz