Wynajem samochodu w Maladze – tani wynajem samochodów

8 kwietnia, 2024 Tagi , , , ,

Jeśli myślisz o wynajęciu samochodu w Maladze, niezależnie od tego, czy planujesz wynająć go na lotnisku, czy w centrum miasta, w artykule znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące wynajmu auta. Wynajem samochodu w Maladze jest łatwy i wygodny, dzięki czemu możesz cieszyć się jednodniowymi wycieczkami po okolicy z większą elastycznością i zwykle po niższych kosztach. Wynajem samochodu w Maladze to świetna opcja, niezależnie od tego, czy chcesz wyjechać na obszary wiejskie, czy też chcesz spędzić dzień na jednej z okolicznych plaż.

Czy warto wynająć samochód w Maladze?

Jeśli planujesz spędzić więcej niż długi weekend w okolicy, to warto wynająć samochód w Maladze. Jeśli natomiast planujesz spędzić w mieście kilka dni, prawdopodobnie nie będziesz musiał wynajmować samochodu. Sieć transportu publicznego w Maladze jest wystarczająco dobra, aby poruszać się po mieście przez kilka dni. Jednakże, jeśli planujesz wakacje w Maladze lub Costa del Sol na tydzień, lub dłużej, warto zarezerwować samochód. Wynajem samochodu na lotnisku w Maladze pozwoli Ci łatwo dojechać do hotelu lub apartamentu, a następnie na plażę. Poza tym, dzięki wynajętemu samochodowi możesz mieć kontrolę nad tym, kiedy wyjeżdżasz i jak długo zostajesz w danym miejscu. Musisz się jednak liczyć z opłatami za parkowanie.

Czy wynajem samochodu w Maladze jest bezpieczny?

Malaga jest bezpiecznym i bezproblemowym miastem do jazdy samochodem. Parkingi są łatwo dostępne przy plażach. Większość hoteli przy plażach oferuje także duże parkingi. Drogi są bardzo dobrze oznakowane. Jakość autostrad i dróg lokalnych jest również na wysokim poziomie.

Warto też pamiętać, że gdy wybierasz się do miast takich jak Ronda lub udajesz się na Caminito del Rey, będziesz musiał jechać powoli po górskich drogach i przełęczach. Jeśli jesteś przyzwyczajony do jazdy tego typu drogami, nie powinno stanowić to większego problemu dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że dla niektórych jest to niekomfortowe. Nie jest to także szczególnie bezpieczne dla innych kierowców. Zamiast tego najlepiej zarezerwować wycieczkę do tych miejsc.

Aerial view on the Mediterranean highway along Benalmadena town. Costa del Sol, Andalusia, Southern Spain.
Widok z lotu ptaka na śródziemnomorską autostradę wzdłuż miasta Benalmadena. Costa del Sol, Andaluzja, południowa Hiszpania., licencja: shutterstock/By kazmulka

Co więcej, jeśli chodzi o parkowanie, to pamiętaj, że w Hiszpanii jest wąska i ciasno. Samochody niekiedy się o siebie obijają. Zabezpiecz się przed tym I postaw na odpowiednio wysokie ubezpieczenie, aby nie ponosić dużych kosztów.

Przepisy drogowe obowiązujące w Maladze

Istnieje kilka przepisów drogowych, o których musisz pamiętać, jeśli planujesz wynająć samochód w Maladze. Zasady te są specyficzne dla jazdy w całym regionie Andaluzji.

 • Wszyscy kierowcy muszą mieć ukończone 18 lat.
 • Każde dziecko o wzroście nieprzekraczającym 135 cm musi być przewożone w foteliku samochodowym lub dostosowanym to tego celu siedzeniu.
 • Dzieci poniżej 12 roku życia muszą siedzieć na tylnym siedzeniu.
 • Pasy bezpieczeństwa należy zapinać za każdym razem.
 • Tolerowany limit alkoholu dla kierowców wynosi 0,05% lub 0,25 mg/l.

Należy również wcześniej sprawdzić, czy wynajęty samochód jest odpowiednio wyposażony. Musi mieć dwa trójkąty drogowe i kamizelki odblaskowe, które są wymagane przez prawo we wszystkich pojazdach poruszających się po Hiszpanii i muszą być używane w razie wypadku. Jeśli martwisz się o przekroczenie prędkości lub chcesz mieć pewność co do ograniczeń prędkości, to podstawowe są następujące:

 • 120 km/h na autostradach
 • 90 km/h na drogach dwukierunkowych
 • 50 km/h w miastach, gdzie są co najmniej dwa pasów ruchu w każdym kierunku
 • 30 km/h w miastach.

Oczywiście zawsze należy zwracać uwagę na znaki wokół siebie, ponieważ mogą się one różnić w przypadku wjazdu do poszczególnych miast w Andaluzji. W całej Maladze i Andaluzji znajdują się także fotoradary.

Parkowanie w Maladze

Podczas parkowania pamiętaj też o tych zasadach.

 • Niebieskie linie oznaczają, że musisz zapłacić za parkowanie w pobliskim automacie parkingowym lub parkometrze.
 • Żółte linie oznaczają, że te miejsca są zarezerwowane dla osób niepełnosprawnych. A zatem musisz mieć specjalne uprawnienia.
 • Na bezpłatnych miejscach parkingowych można zazwyczaj parkować do dwóch godzin w ciągu dnia i przez nieograniczony czas od 20:00 do 8:00 rano.

Jeśli wolisz zaparkować w garażu podziemnym, znajdziesz je w Maladze, jak i w większości miast w Andaluzji (ale są one mniej dostępne w małych miastach). Możesz spodziewać się, że zapłacisz około 10-15 € dziennie za tego typu parking podziemny. Jest to także najbezpieczniejsza opcja parkowania długoterminowego, jeśli planujesz zostawić samochód na kilka dni w centrum Malagi.

Wynajem samochodu w Maladze

Wynajem samochodu w Maladze, w Hiszpanii jest niezwykle przystępne cenowo. W wielu miejscach w Hiszpanii w miesiącach letnich płaci się więcej niż w innych porach roku. Ale ponieważ istnieje tak duża konkurencja w zakresie taniego wynajmu samochodów na lotnisku w Maladze, możesz skorzystać z okazji przez większość czasu w roku, nawet w środku ruchliwego okresu letniego. Jeśli planujesz wynajem auta z co najmniej kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, możesz uzyskać tani wynajem samochodu w Maladze za około 20-30 € dziennie.

Jeśli chcesz zarezerwować samochód w ostatniej chwili lub wynająć tylko na kilka krótkich dni, z pewnością zapłacisz nieco więcej, np. 35-50 € za dzień. Cena ta zazwyczaj obejmuje nielimitowany przebieg/kilometry, ochronę przed kradzieżą, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i zwolnienie z odpowiedzialności za szkody spowodowane kolizją. Jest to cena za kompaktowy samochód, który może pomieścić do pięciu osób oraz może zmieścić około 3-4 sztuk dużego bagażu z tyłu samochodu. Możesz sprawdzić ceny wszystkich pojazdów na stronie wyszukiwarki tutaj: https://www.rentalcars.com/.

autor: Magda Łydka

Poprzedni

Malaga – najciekawsze miejsca na instagramowe zdjęcia

Gdzie zjeść w Maladze – oto najlepsze miejsca i adresy

Następny

Dodaj komentarz