Wiosna w Torremolinos – pogoda i temperatura wody

23 maja, 2024 Tagi , , , , , ,

Torremolinos to niezwykle popularne miasto turystyczne w Andaluzji, które przyciąga niepowtarzalnymi zabytkami i pięknymi okolicznościami przyrody. Jeśli wybierasz się tam wiosną, poza sezonem wakacyjnym, koniecznie dowiedz się, na jakie temperatury powietrza i wody będziesz mógł liczyć.

Temperatury i pogoda w Torremolinos na wiosnę

Wiosną w Torremolinos można z reguły liczyć na satysfakcjonujące warunki pogodowe. To, na jaką dokładnie temperaturę powietrza oraz wody zależy od wybranego miesiąca. Dowiedz się więc, jakie wartości osiągają słupki rtęci w marcu, kwietniu oraz w maju, aby lepiej zaplanować swój wyjazd.

Marzec w Torremolinos

Marzec to pierwszy, a więc i najchłodniejszy miesiąc wiosny. Nie oznacza to jednak, że warunki pogodowe nie będą sprzyjały wypoczynkowi. Będzie tu cieplej niż o tej samej porze w Polsce, dlatego turyści z Europy Środkowej nie powinni narzekać. Za dnia możesz liczyć na średnią temperaturę powietrza oscylującą w granicach pomiędzy 15 a 18 stopniami Celsjusza. Wydaje się więc, że jest to idealna temperatura na spacery po Torremolinos. Przeważają przy tym dni słoneczne.

Beautiful fountain in the Battery Park (Parque La Bateria), Torremolinos. Spain
Piękna fontanna w Parku Baterii (Parque La Bateria), Torremolinos. Hiszpania, licencja: shutterstock/By amok

Kwiecień

Drugi miesiąc wiosny w Torremolinos oznacza średnie temperatury powietrza sięgające rzędu 17-21 stopni Celsjusza. Wydaje się więc, że możesz już nieco bardziej odczuć ciepło na swojej skórze. Dobra wiadomość jest również taka, że kwiecień w Torremolinos upływa pod znakiem dużej liczby dni ze słońcem.

Maj pogoda w Torremolinos

Maj to zdecydowanie najcieplejszy wiosenny miesiąc w Torremolinos. Średnia temperatura powietrza będzie oscylowała w granicach pomiędzy 20 a 25 stopni Celsjusza. Możesz liczyć też na dużą liczbę słonecznych dni, w tym z bezchmurnym niebem. Pod koniec maja istnieje także całkiem spore prawdopodobieństwo pojawienia się pierwszych gorących dni. Nadal nie będą to jednak tak męczące upały, jak w lipcu czy sierpniu.

Temperatury wody w Torremolinos na wiosnę

Jeżeli wybierasz się na wiosenny urlop do Torremolinos, zapewne interesuje Cię nie tylko temperatura powietrza, ale również i temperatura wody. Dowiedz się więc, ile wynosi ona w marcu, kwietniu oraz w maju.

Jeżeli chodzi o temperaturę wody, to w marcu to będzie to mniej więcej 14-15 stopni Celsjusza. Wydaje się więc, że miesiąc ten raczej nie będzie dobry na kąpiel, jeżeli preferujesz cieplejszą wodę.

Courtyard of coastal cafe in Torremolinos. Malaga province, Costa del Sol. Andalusia, Spain
Dziedziniec nadmorskiej kawiarni w Torremolinos , licencja: shutterstock/By bareta

Kwiecień już oznacza wyższe temperatury powietrza, a więc również i wody. Możesz zatem pluskać się w wodzie o temperaturze w granicach około 17 stopni Celsjusza, dla wielu jednak wciąż będzie to zbyt zimne.

Nietrudno zgadnąć, że temperatura wody w Torremolinos w maju będzie wyższa niż w kwietniu oraz marcu. Nie licz jednak na oszałamiające wartości. Będzie to maksymalnie 19 stopni Celsjusza. Jeśli uwielbiasz pływać, szybko się jednak rozgrzejesz.

Czy warto jechać do Torremolinos na wiosnę?

Na pytanie o to, czy warto jechać do Torremolinos na wiosnę może paść tylko jedna odpowiedź: zdecydowanie tak! Przede wszystkim, warunki pogodowe w każdym miesiącu należą do przyjemnych. Nie ma męczących upałów, więc jeśli źle znosisz wysokie temperatury powietrza, to będziesz zadowolony z wiosennego urlopu. Możesz liczyć też na bardziej kameralną atmosferę niż w sezonie wakacyjnym. O wiele więcej turystów odwiedza Torremolinos latem. Dobra wiadomość jest też taka, że rezerwacja pokoi w marcu, kwietniu i maju będzie bardziej opłacalna. Hotele mają wówczas zdecydowanie mniejsze obłożenie, co niekiedy pozytywnie wpływa na cenę.

Pamiętaj tylko, aby dokładnie przemyśleć decyzję o wyborze miesiąca!

Czytaj także: Temperatury i pogoda w Torremolinos w ciągu roku

Poprzedni

Temperatury i pogoda w Torremolinos w ciągu roku

Noclegi i hotele w Torremolinos – gdzie się zatrzymać?

Następny

Dodaj komentarz