Wiosna w Estepona – pogoda i temperatura wody

28 maja, 2024 Tagi , , , ,

Estepona to miejscowość ciesząca się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów z całego świata. Jeżeli tutaj planujesz spędzić swoje wakacje, to koniecznie dowiedz się, jak wygląda wiosna w Estepona. Dzięki temu będziesz lepiej wiedzieć, jak się przygotować do urlopu.

Wiosna w Estepona – jaka pogoda?

Wiosną w Esteponie jest bardzo przyjemnie, dlatego jeśli wybierzesz się do Andaluzji o tej porze roku, możesz liczyć na naprawdę przyjemny wypoczynek. Zapoznaj się jednak z temperaturami powietrza w marcu, kwietniu oraz w maju, dzięki czemu będziesz wiedział jakie ubrania i akcesoria zabrać, aby urlop upłynął Ci w dobrej atmosferze.

A typical street in old city Estepona with colorful flower pots. Estepona, Andalusia, Spain
Typowa ulica na starym mieście Estepona z kolorowymi doniczkami. Estepona, Andaluzja, Hiszpania, licencja: shutterstock/By Avillfoto

Marzec pogoda

Pierwszy miesiąc wiosny w malowniczej Esteponie oznacza dość przyjemne temperatury powietrza. Nie będzie z pewnością bardzo gorąco, jednak jak na polskie przyzwyczajenia z pewnością okaże się wystarczająco ciepło. Średnia temperatura powietrza w ciągu dnia będzie bowiem oscylować w granicach 15 stopni Celsjusza. Musisz jednak liczyć się z dużą ilością dni z opadami atmosferycznymi. Szacuje się, że w marcu spada około 60 mm deszczu. Z pewnością możesz liczyć również na przyjemne dni, które upłyną Ci pod znakiem słońca.

Kwiecień pogoda Estepona

Kwiecień jest już nieco cieplejszym miesiącem niż marzec. Możesz liczyć na to, że słupki rtęci poszybują nieco w górę. Najczęściej temperatura powietrza nie będzie jednak wyższa niż 17-18 stopni Celsjusza. Mowa tu oczywiście o tej średniej. Poranki i wieczory będą najchłodniejszymi porami w ciągu dnia. Doskonała wiadomość jest taka, że liczba dni z opadami deszczu wyraźnie się zmniejszy. Szacuje się, że w kwietniu w Esteponie spada mniej więcej 40 mm deszczu. Oznacza to, że przypadnie naprawdę dużą liczbą słonecznych dni, z przyjemną i zachęcającą do wypoczynku temperaturą powietrza.

Maj – wiosna Estepona

Maj jest zdecydowanie cieplejszy od marca. Temperatury powietrza osiągają również wyższe wartości niż w kwietniu. Możesz zatem liczyć na to, że słupki rtęci poszybują w górę i osiągną wartość nawet 25 stopni Celsjusza. Średnia dobowa temperatura powietrza wyniesie zaś około 20 stopni. Będzie więc na tyle ciepło, by można było czuć się komfortowo, ale z dużym prawdopodobieństwem nie będziesz narzekał na to, że jest Ci zbyt gorąco. Jeżeli chodzi o opady, maj należy raczej do tych miesięcy, które można uznać za dosyć suche. Średnia miesięczna suma opadów atmosferycznych oscyluje bowiem wokół 20-30 mm. Jeśli zatem nie przepadasz za deszczową aurą w trakcie wakacji, z dużym prawdopodobieństwem będziesz usatysfakcjonowany.

Temperatury wody w Estepona na wiosnę

Jeśli wybierasz się do Estepony wiosenną porą, zainteresują Cię nie tylko informacje o pogodzie, ale również i o temperaturze wody. Jest to szczególnie istotne dla osób, które uwielbiają pływać i zażywać kąpieli w morskich falach.

Marzec

Nietrudno zgadnąć, że marzec należy do tych najchłodniejszych miesięcy, jeśli chodzi o temperaturę wody. Niemniej jednak różnica między marcem a kwietniem w tej kwestii nie jest jakaś duża. W marcu możesz bowiem pluskać się w wodzie, której temperatura wyniesie około 14-15 stopni Celsjusza.

Narrow streets in the center of Estepona, typical Andalusian town, with white houses adorned with colorful flower pots located on the Costa del Sol, Malaga province, southern Spain
Wąskie uliczki w centrum Estepony, typowego andaluzyjskiego miasteczka, z białymi domami ozdobionymi kolorowymi doniczkami,, licencja: shutterstock/By vali.lung

Kwiecień

Temperatura wody kwietniową porą będzie oscylowała w granicach 15-16 stopni Celsjusza. Z uwagi na większą niż w marcu liczbę dni ze słońcem, kąpiel powinna należeć do zdecydowanie przyjemniejszych.

Maj

Maj oznacza najwyższą, jeśli chodzi o wiosnę, temperaturę wody. Będzie ona oscylowała w granicach 18-19 stopni Celsjusza. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo tego, że będziesz zadowolony z urlopu, jeśli przepadasz za pływaniem.

Czy warto jechać do Estepona na wiosnę?

Odpowiedź na pytanie o to, czy warto jechać do Estepony wiosną może być jedynie twierdząca. Temperatury powietrza są bowiem przyjemne, a nie ma męczących upałów. Musisz jednak dobrze zastanowić się nad tym, jaki miesiąc na urlop wybrać. Zwróć uwagę przede wszystkim na zwiększoną ilość opadów w marcu, która nie każdemu będzie odpowiadać.

Poprzedni

Jesień w Estepona – pogoda i temperatura wody

Noclegi i hotele w Estepona – gdzie się zatrzymać?

Następny

Dodaj komentarz