Temperatury i pogoda w Torremolinos w ciągu roku

23 maja, 2024 Tagi , , , ,

Andaluzja to bardzo popularny i często obierany kierunek podróży. Jeżeli marzy Ci się urlop w tym regionie, być może Twój wybór padnie na miejscowość Torremolinos. Dowiedz się więc, na jakie warunki pogodowe i temperaturowe możesz liczyć w poszczególnych miesiącach roku. Dzięki temu o wiele prościej będzie Ci zaplanować ewentualny wypoczynek. A zatem pogoda w Torremollinos.

Jaka pogoda w Torremolinos?

Marzec

Wczesna wiosna w Torremolinos może pozytywnie Cię zaskoczyć. Jak się bowiem okazuje, średnie temperatury powietrza w dzień oscylują tutaj w granicach od 14 do 17 stopni Celsjusza. Możesz zatem liczyć na całkiem przyjemny wiosenny dzień. Nie zabraknie też dni słonecznych, ale w marcu jednak należy mieć świadomość, że mogą się też pojawić opady.

Pogoda kwiecień

Kwietniowa aura w Torremolinos należy z pewnością do tych przyjemnych. Średnia temeperatura powietrza będzie wynosić mniej więcej 18-20 stopni Celsjusza. W pierwszej połowie kwietnia ryzyko dni z opadami deszczu jest większe niż w drugiej. Bez względu jednak na to, którą połowę miesiąca wybierzesz na swój urlop, nadal nie będziesz narzekać na brak słońca.

Palm grove along  a beach in Torremolinos. Costa del Sol, Andalusia, Spain
plaża Torremolinos, Costa del Sol, licencja: shutterstock/By arsty

Maj w Torremolinos

Maj oznacza nie tylko bardzo przyjemne temperatury powietrza, ale również pojawia się dużo dni ze słońcem. Możesz liczyć na to, że słupki rtęci będą pokazywać wartości pomiędzy 20 a 24 stopniami. Wyraźnie zmniejszy się też liczba dni z deszczem. Przeważać będzie zatem przyjemna, słoneczna aura, bez dokuczliwych upałów.

Czerwiec, jaka pogoda?

Pogoda w Torremolinos czerwcową porą zaczynać być pełnoprawnym latem. Średnia temperatura powietrza w ciągu dnia będzie oscylować w granicach 22-26 stopni Celsjusza. Mogą oczywiście zdarzać się dni z deszczem i burzami, jednak to słońce przeważa.

Lipiec w Torremolinos

Lipiec to jeden z najchętniej wybieranych miesięcy na urlop w Torremolinos. Możesz liczyć tu na temperatury oscylujące w granicach 24-28 stopni Celsjusza. Dobra wiadomość jest taka, że noce też należą do ciepłych. Jeśli przepadasz za wieczornymi wędrówkami, powinieneś być zadowolony. Uwagę zwraca też duża ilość dni ze słońcem. Mogą zdarzać się upały, dlatego, jeśli stawiasz na wypoczynek w sezonie, pamiętaj o nawodnieniu oraz o stosowaniu kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Sierpień

Sierpniowa aura w Torremolinos przypomina dość mocno tę lipcową. Możesz liczyć na to, że temperatury powietrza będą oscylowały w granicach 24-28 stopni Celsjusza. Spodziewaj się zdecydowanej przewagi dni słonecznych, choć niewykluczone są przelotne opady deszczu oraz burze. Nie powinny one jednak zakłócać Twojego wypoczynku w stopniu znaczącym. Z uwagi na możliwość występowania upałów pamiętaj o ochronie przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, zwłaszcza podczas kąpieli w wodzie.

Wrzesień pogoda w Torremolinos

Wrzesień w Torremolinos oznacza wciąż letnie, a więc bardzo przyjemne temperatury powietrza. Słupki rtęci wskazują przeważnie około 25 stopni Celsjusza. Pierwsza połowa miesiąca jest zazwyczaj cieplejsza od drugiej, natomiast nie jest to duża różnica. We wrześniu wciąż nie musisz obawiać się nadmiaru opadów. Przeważać będzie bowiem spokojna i słoneczna aura, idealna na wakacje.

View of residential building with an arch. Apartments with windows, balconies and entrance, typical spanish architecture. Alley with green plants in pots on street. Torremolinos, Andalusia, Spain.
widok budynku mieszkalnego z łukiem, Torremolinos, licencja: shutterstock/By JuliaStar

Październik

Jeżeli decydujesz się na spędzenie urlopu na Torremolinos w październiku, to nadal możesz liczyć na udany wypoczynek. Średnia temperatura powietrza oscyluje w granicach od 19 do nawet 24 stopni. Cieplej będzie oczywiście w pierwszej połowie miesiąca. Jeżeli chodzi o zachmurzenie oraz ewentualne opady deszczu, musisz wziąć je pod uwagę. Jednak deszcze w tym okresie nie jest popularny.

Pogoda listopad – czego się spodziewać?

Listopad w Torremolinos jest chłodniejszy niż październik, ale wciąż przyjemny. Słupki rtęci osiągają wartości mniej więcej 17 stopni Celsjusza. Słońca na pewno będzie o wiele więcej niż w Polsce o tej porze roku. Przygotuj się jednak na to, że może padać. Dobra wiadomość jest taka, że nawet deszczowe dni powinny być dość ciepłe.

Jak zatem widzisz, pogoda przez cały rok jest zmienna. Dostosuj zatem czas wyjazdu do swoich potrzeb.

Poprzedni

Torremolinos – co zobaczyć i zwiedzić, hotele, noclegi, atrakcje

Wiosna w Torremolinos – pogoda i temperatura wody

Następny

Dodaj komentarz