Temperatury i pogoda w Marbella w ciągu roku

23 kwietnia, 2024 Tagi , , , ,

Marbella położona na Costa del Sol, znana jest z luksusowych resortów i malowniczych plaż. Jednak region ten szczyci się również wyjątkowym mikroklimatem, który odróżnia go od innych części kraju. W tym artykule dowiemy się, jak prezentują się temperatury I pogoda w Marbella przez cały rok.

Klimat w Marbella

W Marbella panuje klimat śródziemnomorski, charakteryzujący się łagodnymi, wilgotnymi zimami i gorącym, suchym latem. Klimat ten jest typowy dla regionów przybrzeżnych leżących w basenie Morza Śródziemnego, a spory wpływ na to ma morze. W Marbelli Morze Śródziemne ma duży wpływ na klimat, dzięki czemu lata są mniej gorące, a zimy łagodniejsze niż w pobliskich obszarach śródlądowych. To sprawia, że jest to idealne miejsce dla turystów, którzy chcą uciec od mroźnych zim północnej Europy.

Temperatury i pogoda w Marbella w ciągu roku

Marzec

Wraz z nadejściem wiosny temperatury w Marbella ulegają niewielkim wahaniom. W porównaniu do lutego marzec charakteryzuje się zwiększoną ilością opadów i nieco wyższymi temperaturami. W marcu średnia temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie 16,3°C. Wieczorami i nocą temperatury spadają, ale zatrzymują się średnio na 10°C. Luty i marzec, ze średnią temperaturą morza wynoszącą 15°C, to miesiące z najzimniejszą wodą morską.

Narrow street with flowers and spanish traditional architecture on a sunny summer day in Old town in Marbella.
Wąska ulica z kwiatami i tradycyjną architekturą hiszpańską w słoneczny letni dzień na Starym Mieście w Marbelli. , licencja: shutterstock/By sofie+Frydenlund

Kwiecień

W kwietniu w Marbella można zaobserwować stopniowy wzrost temperaturę. Coraz dłużej w ciągu dnia świeci słońce, dzięki czemu aktywność na świeżym powietrzu jest dużo przyjemniejsza. Średnie temperatury powietrza w kwietniu wynoszą zwykle 18,3°C. W nocy, w kwietniu możesz spodziewa się średnich temperatur na poziomie 11,5°C. W kwietniu średnia temperatura wody morskiej wynosi 16°C.

Maj

Miesiąc ten oznacza początek najprzyjemniejszej pogody w Marbelli z eskalacją temperatur. Wraz z nadejściem lata, opady deszczu spadają w porównaniu do kwietnia. Wilgotność spada, dzięki czemu pogoda staje się przyjemniejsza, szczególnie dla miłośników plażowania. Wysokie temperatury w połączeniu z wystarczającą ilością światła dziennego sprawiają, że maj jest doskonałym czasem na zwiedzanie. Średnie dzienne temperatury w Marbella w maju wynoszą 21,8°C, natomiast w nocy utrzymują się na umiarkowanym poziomie 14,5°C. W Marbelli, w maju, średnia temperatura wody wynosi 17°C.

Czerwiec

Czerwiec w Marbelli charakteryzuje się znacznym wzrostem temperatury, wskazującym na nadejście lata. Chociaż temperatura nadal rośnie, morska bryza sprawia, że pogoda jest przyjemna. Czerwiec jest także jednym z najsuchszych miesięcy w roku. Wzrasta też coraz bardziej temperatura, średnio do 25,6 ° C. Noce w Marbella w czerwcu są niezwykle orzeźwiające i utrzymują się na poziomie 17,7°C. W Marbelli, w Hiszpanii, w czerwcu, średnia temperatura wody wynosi około 20°C.

vegetation, palm trees, beach and mountain of Puerto Banus, Marbella, Malaga.
roślinność, palmy, plaża i góry Puerto Banus, Marbella, Malaga., licencja: shutterstock/By FERANSER

Lipiec

Co ważne, w tym miesiącu występuje najmniej opadów deszczu, z zaledwie 1 mm zarejestrowanym w ciągu niespełna dwóch dni. Długie, słoneczne dni dominują w lipcu, dzięki czemu jest to idealny czas dla miłośników plażowania oraz opalania. Pomimo upałów, wilgotność spada, zapewniając ulgę. Lipiec w Marbelli charakteryzuje się temperaturami powietrza na poziomie średnio 29°C, natomiast w nocy 20,7°C. W lipcu średnia temperatura wody w Marbelli wynosi 22°C.

Sierpień

Sierpień w Marbella jest równie upalny, jak lipiec. Niewielki wzrost opadów w porównaniu z lipcem nie ma większego wpływu na typową, letnią pogodę w tym mieście. W sierpniu woda morska jest najcieplejsza 23°C, dzięki czemu jest to idealny czas na odpoczynek na plaży i kąpiele morskie. Dzięki długim godzinom słonecznym i przyjemnym temperaturom powietrza, sierpień oferuje idealną letnią pogodę w Marbelli. Poza tym sierpień jest najcieplejszym miesiącem ze średnimi dziennymi temperaturami na poziomie 30°C i nocnymi temperaturami wynoszącymi 22°C.

Wrzesień

Wrzesień przypomina o powoli nadchodzącej jesieni. Miesiąc ten odnotowuje niewielki spadek temperatury w porównaniu do sierpnia, dzięki czemu pogoda jest bardziej komfortowa do zwiedzania. W miarę upływu miesiąca zauważalne są zwiększone opady deszczu i burze, co wskazuje na nadejście sezonu jesiennego. Wrzesień charakteryzuje się także niewielkim spadkiem średniej dziennej temperatury do poziomu 25,8°C. Średnie temperatury wody morskiej we wrześniu wynoszą 22°C, więc jest to jeszcze dobry czas na wypoczynek na plaży.

Październik

Październik w Marbelli to miesiąc przejściowy pomiędzy latem a jesienią. Dość znaczny spadek temperatury w porównaniu do września przekłada się na chłodniejsze dni i noce. Opady deszczu wzrastają, sygnalizując zbliżający się sezon zimowy. Połączenie łagodnych temperatur i malowniczego piękna jesieni sprawia, że Marbella w październiku ma swój własny urok. Gdy wrzesień przechodzi w październik, obserwuje się spadek temperatur do przyjemnych 22,5°C. W październiku średnia temperatura Morza Śródziemnego wynosi 20°C.

Listopad

Listopad rozpoczyna sezon zimowy w Marbelli z dalszym spadkiem temperatury. W tym miesiącu obserwuje się także wyraźny wzrost opadów deszczu, co oznacza początek zimy. Skrócenie godzin dziennych i obniżenie temperatury morza sygnalizują początek chłodniejszego okresu w tym mieście. Początek listopada przynosi zmianę średniej temperatury powietrza do około 17,8 ° C. Jest to także miesiąc o największej ilości opadów. Temperatura morza w listopadzie wynosi średnio 18°C.

Czytaj także: Wiosna w Marbelli – pogoda i temperatura wody

Autorka: Magdalena Łydka – miłośniczka podróży, szczególnie tych na Bałkany. Copywriterka specjalizująca się w tematyce podróżniczej, która pracę w korporacji zastąpiła tworzeniem stron internetowych i podróżowaniem. Każdą wolną chwilę spędza w podróży z dobrą książką i notesem. Autorka kilku ebooków o Chorwacji, Bałkanach i Półwyspie Apenińskim. Ulubione miejsce do pracy: wyspa Korčula w Chorwacji.

Poprzedni

Adresy szpitali w Marbella – warto wiedzieć

Zwiedzanie Marbella z dziećmi – co warto zobaczyć

Następny

Dodaj komentarz