Temperatury i pogoda w Estepona w ciągu roku

28 maja, 2024 Tagi , , , , , ,

Estepona jest miastem znajdującym się w południowej części Hiszpanii, a więc panuje tam klimat śródziemnomorski. Jeżeli wybierasz się na wakacje do tej miejscowości, z pewnością przydadzą Ci się informacje dotyczące tego, jak prezentuje się pogoda na przestrzeni miesięcy. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie Ci zaplanować wypoczynek dla siebie i swoich bliskich.

Marzec pogoda Estepona

Pierwszy miesiąc wiosny, marzec, należy do tych dość ciepłych. Średnia temperatura powietrza w ciągu dnia będzie oscylowała w granicach 14-18 stopni Celsjusza. Dodatkowo musisz też wiedzieć, że marzec należy jednak do miesięcy, w których dni słoneczne będą przeplatać się z dniami deszczowymi. Średnia miesięczna opadów atmosferycznych wynosi bowiem około 50 mm.

Pogoda kwiecień

Kwiecień jest cieplejszym miesiącem niż marzec. Średnia temperatura powietrza oscyluje bowiem w granicach 15-20 stopni Celsjusza. Jeżeli wybierzesz się do Estepony właśnie w kwietniu, będziesz mógł też liczyć na przychylną oraz słoneczną aurę. Deszczowe dni również się zdarzają, ale rzadziej niż ma to miejsce w marcu.

A typical street in old city Estepona with colorful flower pots. Estepona, Andalusia, Spain
Typowa ulica na starym mieście Estepona z kolorowymi doniczkami. Estepona, Andaluzja, Hiszpania, licencja: shutterstock/By Avillfoto

Maj

Maj jest nie tylko najcieplejszym miesiącem wiosennym, ale również I dosyć suchym. Jeżeli chodzi o średnią temperaturę powietrza, to wynosi ona około 17-23 stopni Celsjusza. Deszcz pada rzadko, średnia miesięczna suma opadów wynosi nie więcej jak 20 mm.

Czerwiec pogoda Estepona

Pierwszy miesiąc kalendarzowego lata oznacza wyjątkowo przyjemne temperatury powietrza. Bądź pewien, że poczujesz na swojej skórze dotyk gorąca. Średnia temperatura powietrza za dnia będzie oscylowała w granicach 22-27 stopni Celsjusza. Jeżeli chodzi zaś o opady deszczu, ich miesięczna suma wyniesie około 10 mm.

Lipiec

Lipiec to gorący i suchy miesiąc w Esteponie. Jeżeli kochasz upały, poczujesz się tu jak ryba w wodzie. Średnia temperatura powietrza w ciągu dnia będzie oscylowała w granicach 25-30 stopni Celsjusza. Ciepłe będą także noce, z uwagi na to, że Estepona leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Dobra wiadomość jest też taka, że dni ze słońcem na pewno nie zabraknie. Jeżeli lubisz się opalać, będziesz w pełni usatysfakcjonowany. Miesięczna suma opadów atmosferycznych nie przekracza bowiem 2 mm.

Balconies looks over the steps and flowers leading up to a tower in the old town of Estepona, Costa del Sol Spain, at twilight
Estepona, Costa del Sol w Hiszpanii, licencja: shutterstock/By Caron+Palmer

Sierpień – jaka pogoda Estepona?

Drugi miesiąc lata, sierpień, upływa zazwyczaj pod znakiem słonecznej i bardzo ciepłej aury. Średnia temperatura powietrza w ciągu dnia oscyluje w granicach 25-30 stopni Celsjusza. Można więc stwierdzić, że pogoda w sierpniu jest bardzo mocno zbliżona do tej, która ma miejsce w lipcu. Podobna jest nie tylko temperatura powietrza, ale również i suma opadów atmosferycznych. W sierpniu spada bowiem nie więcej jak 2 mm deszczu.

Wrzesień

Wrzesień to kolejny ciepły miesiąc. Średnie temperatury powietrza oscylują wówczas w granicach od 22 do 28 stopni Celsjusza. Najcieplej jest w pierwszej połowie miesiąca, kiedy to mogą zdarzać się dni z upałem. Nie brakuje również dni ze słońcem. Średnia miesięczna ilość opadów atmosferycznych wynosi około 15 mm. Jest więc zdecydowanie bardziej wilgotno niż w lipcu oraz sierpniu, ale nie aż tak deszczowo, jak październikową porą. Jeśli lubisz ciepło, wrześniowy urlop w Esteponie wydaje się doskonałym pomysłem, zwłaszcza że nie ma tu wtedy aż takiego tłumu turystów jak porą wakacyjną.

Październik pogoda Estepona

Średnia temperatura powietrza w październiku oscyluje w granicach 17-24 stopni Celsjusza. Jeżeli chodzi zaś o ilość opadów atmosferycznych, wynosi ona mniej więcej 50 mm. Musisz zatem zapakować do swojej torby podróżnej parasol bądź kurtkę przeciwdeszczową. Nie martw się jednak o to, że zabraknie dni ze słońcem, zwłaszcza w pierwszej połowie października.

Listopad

Listopad kojarzony jest powszechnie z zimną aurą, ale nie w Esteponie. Średnie temperatury powietrza, na jakie będziesz mógł liczyć w ciągu dnia, wyniosą od 15 do nawet 20 stopni. Cieplej będzie oczywiście na początku miesiąca, chłodniej zaś pod jego koniec. Musisz jednak liczyć się z dużą ilością dni deszczowych. Może spaść nawet do 80 mm deszczu.

Czytaj także:

Wiosna w Estepona – pogoda i temperatura wody

Jesień w Estepona – pogoda i temperatura wody

Poprzedni

Kurorty wakacyjne w okolicach Estepona na wymarzone wakacje

Najpiękniejsze plaże w Estepona – gdzie się znajdują, jak dojechać?

Następny

Dodaj komentarz