Nerja – najciekawsze miejsca na instagramowe zdjęcia

28 maja, 2024 Tagi , , , , ,

Nerja to nadmorskie miasto leżące na słynnym wybrzeżu Costa del Sol, w Hiszpanii. Znajduje się 50 minut jazdy od Malagi i oferuje możliwość poznania lokalnej kultury, relaks na plaży czy też piękne widoki. Poniżej przedstawiamy kilka z tych najbardziej znanych miejsc w Nerja, które warto sfotografować i wrzucić na Instagram!

Balcón de Europa

Oczywiście najbardziej znanym miejscem w Nerja jest Balkon Europy. Jest to punkt widokowy zbudowany nad klifem, który nazwano Balcón de Europa. Można stąd podziwiać malownicze widoki na Morze Śródziemne, góry i wybrzeże. Jest to też najbardziej popularne miejsce w Nerja, ponieważ są tu ławki, restauracje, lodziarnie i piękna promenada z palmami. Zarówno turyści, jak i mieszkańcy przychodzą tu, aby się zrelaksować i nawiązać kontakty towarzyskie. Jest to również świetne miejsce do podziwiania wschodów i zachodów słońca! Balkon Europy jest jednym z obowiązkowych miejsc do odwiedzenia w Nerja, więc zrób tu zdjęcie i wrzuć na Instagram!

Spain, Nerja town on Costa del Sol, Balcon de Europa at sunrise, Mediterranean Sea coast, Andalusia region.
Hiszpania, miasto Nerja na Costa del Sol, Balcon de Europa o wschodzie słońca, wybrzeże Morza Śródziemnego, region Andaluzji, licencja: shutterstock/By rognar

Białe łuki przy Plaza Balcón de Europa

Podczas podziwiania widoków z Balkonu Europy nie zapomnij również zrobić zdjęć na słynnym placu. Wokół znajduje się wiele fotogenicznych miejsc i wyjątkowych zakątków! Pierwszym z nich, które z pewnością zauważysz na placu, są piękne białe łuki ozdobione kwiatami. Jest to świetne miejsce do zrobienia wyjątkowych zdjęć w Nerja.

photography from the balcony of Europe, Mediterranean Sea, Nerja, Málaga, Spain, one of the white villages of Andalusia, Spain, holidays, touristic point, famous place, sea, sun, beach, tourist city,
fotografia z balkonu Europy, Morza Śródziemnego, Nerja, Malaga, Hiszpania , licencja: shutterstock/By Munimara

Cueva de Nerja

Innym z pięknych miejsc do zrobienia zdjęć na Instagram w Nerja jest słynna jaskinia – Cueva de Nerja. To popularna atrakcja turystyczna w tym kurorcie i obowiązkowy punkt dla każdego miłośnika pięknych ujęć zdjęciowych. Jaskinia jest dość duża i pełna stalagmitów oraz stalaktytów. Można tam dojechać taksówką, samochodem lub specjalnym pociągiem turystycznym, który jedzie z centrum Nerja do jaskini i z powrotem. Jaskinia jest pełna różnych i unikalnych możliwości fotograficznych!

Geological formations in famous Nerja Cave, Andalusia, Spain
Formacje geologiczne w słynnej jaskini Nerja, Andaluzja, Hiszpania, licencja: shutterstock/By Sergey+Dzyuba

Tęczowe schody

W pobliżu starego miasta w Nerja, ale w odległości krótkiego spaceru, znajdziesz jedno z najbardziej kolorowych miejsc w Nerja – Tęczowe Schody! Nie są to zwykłe schody, ponieważ każdy ze stopni jest pomalowany na inny kolor. Jest to doskonałe miejsce na zabawne zdjęcie w Nerja!

Colorful stairway in the park. Stairways in rainbow color. Nerja, Malaga, Spain
Kolorowe schody w parku. Schody w kolorze tęczy. Nerja, Malaga, Hiszpania, licencja: shutterstock/By vvvita

Dom rybaka Casa De Don Ducano – najlepsze miejsca na Instagramie z najpiękniejszych miejsc w Nerja

Gdy zejdziesz z placu Balkonu Europy na plażę Playa Calahonda, zauważysz mały dom rybaka w rogu plaży. Jest to uroczy, mały domek z białymi ścianami i niebieskimi drzwiami oraz wieloma doniczkami z kwiatami wokół niego. Dom jest zbudowany częściowo wewnątrz przybrzeżnego klifu. Domek ten prezentuje się naprawdę wyjątkowo! Ten mały domek to świetne miejsce na zdjęcia w Nerja, więc zdecydowanie warto go odwiedzić!

Boquete de Calahonda

Ukryte za rogiem placu (za białymi łukami) znajduje się przejście dla pieszych przypominające bramę, które prowadzi na plażę. Przejście to nazywa się Boquete de Calahonda. Zanim pójdziesz na plażę, aby cieszyć się Morzem Śródziemnym, zatrzymaj się tu na chwilę, aby zrobić ładne zdjęcie! Jest to z pewnością jedno z naszych ulubionych miejsc do zrobienia zdjęcia w Nerja! Przez bramę widać palmy, błękitne niebo i morze – wszystko to tworzy ładny widok, wręcz pocztówkowy! Następnie zejdź na plażę lub wybierz się na spacer promenadą wzdłuż morza! Warto wybrać się tutaj przed zachodem słońca, jedząc lody i robiąc malownicze zdjęcia.

Słynna łódź rybacka „La Dorada”

Nerja jest znana jako miejsce kręcenia słynnego serialu telewizyjnego „Niebieskie lato” – Verano Azul z 1981 roku. Był to bardzo popularny serial w Hiszpanii, a także za granicą. Na obrzeżach Nerja znajduje się naturalnej wielkości replika łodzi rybackiej, która pojawiła się w serialu. Jest to miejsce, które trzeba zobaczyć i sfotografować, zwłaszcza jeśli widziałeś serial!

Mirador Del Bendito

Nerja ma też piękną linię brzegową – nikogo o tym przekonywać nie trzeba. Piaszczyste plaże z górami w tle oferują niezwykle malownicze tło. Można tu siedzieć przy klifie i obserwować okolicę przez długi czas! Jednym z naszych ulubionych miejsc do odpoczynku, a także świetnym miejscem do robienia zdjęć jest Mirador Del Bendito.

Klify przy Playa Calahonda

Kontynuując spacer wzdłuż Playa Calahonda, dotrzesz do ogromnych skał na plaży. Gdzieś wśród głazów, znajdziesz kolejne świetne i wyjątkowe miejsce do zrobienia zdjęć w tym regionie! Ta plaża jest zazwyczaj zatłoczona, ponieważ jest to jedna z centralnych plaż w Nerja, więc jeśli szukasz okazji do zrobienia zdjęcia, przyjdź tu wcześnie rano lub tuż przed zachodem słońca.

Stairs going down to Carabeo beach in the municipality of Nerja.
Schody schodzące na plażę Carabeo w gminie Nerja., licencja: shutterstock/By Perfectti

Kwiatowa uliczka – Calle Tajillo

Calle Tajillo to maleńka uliczka za kościołem El Salvador na Starym Mieście w Nerja. Jest to prawdopodobnie najbardziej ukwiecona ulica w miasteczku. Na ścianach, wokół okien i na ziemi znajdują się doniczki z kwiatami. Wystarczy przejść się wokół kościoła i na pewno go nie przegapisz (lokalizacja poniżej, jeśli potrzebujesz)! Calle Tajillo kończy się pięknym punktem widokowym z widokiem na wybrzeże – Mirador de Calle Tajillo!

Nerja Spain flowers
Nerja, licencja: shutterstock/By Victor+Koval

Kamienny łuk w Playa el Salón

Po drugiej stronie Balkonu Europy znajduje się plaża Playa el Salón, która jest kolejną popularną piaszczystą plażą w Nerja. Plaża jest dość mała, jednak znajduje się tu jedno z wyjątkowych miejsc okolicy! Wśród skał znajduje się kamienny łuk (a nawet wygląda jak mały kamienny most). Warto udać się tu rano, podczas wschodu słońca, wówczas zdjęcia wychodzą najlepiej.

Town of Nerja white colorful street view, Andalusia region of Spain
Widok na białą, kolorową ulicę miasta, region Andaluzji w Hiszpanii, licencja: shutterstock/By xbrchx

El Acueducto del Águila

Zaledwie kilka minut drogi najduje się kolejna fotogeniczna atrakcja – El Acueducto del Águila. Jest to piękny akwedukt, który różni się od innych, ponieważ ma bardzo długie i imponujące łuki na czterech poziomach! Akwedukt tworzy niezły widok i jest jedno z popularniejszych miejsc, jakie warto sfotografować i wrzucić na Instagram podczas wakacji w Nerja! Istnieje kilka dróg dojazdowych, aby zobaczyć go z góry, jednak naszym zdaniem najlepszy widok na akwedukt jest z dołu. Jeśli chcesz się tam dostać, podjedź do tego miejsca, zaparkuj samochód, a następnie udaj się na krótki spacer (około 300 metrów) do dolnej części akweduktu.

Historical Landmark Old Aqueduct Puente del Aguila or Eagle Bridge in Nerja, Malaga, Spain.
Zabytek historyczny Stary akwedukt Puente del Aguila lub Most Orła w Nerja, Malaga, Hiszpania., licencja: shutterstock/By George_trumpeter

Autorka: Magdalena Łydka – miłośniczka podróży, szczególnie tych na Bałkany. Copywriterka specjalizująca się w tematyce podróżniczej, która pracę w korporacji zastąpiła tworzeniem stron internetowych i podróżowaniem. Każdą wolną chwilę spędza w podróży z dobrą książką i notesem. Autorka kilku ebooków o Chorwacji, Bałkanach i Półwyspie Apenińskim. Ulubione miejsce do pracy: wyspa Korčula w Chorwacji.

Poprzedni

Plaże w Nerja – gdzie się znajdują, jak dojechać?

Gdzie zjeść w Nerja? Najlepsze miejsca i adresy

Następny

Dodaj komentarz