Najciekawsze darmowe atrakcje w Maladze – bezpłatne zwiedzanie

9 kwietnia, 2024 Tagi , , , , ,

Malaga – stolica pięknego wybrzeża Costa del Sol i jedno z najpiękniejszych miast w Andaluzji jest idealnym miejscem na wakacje, jeśli masz ograniczony budżet. W Maladze jest wiele darmowych atrakcji, więc nawet gdy Twój budżet na wakacje nie jest zbyt wysoki, to nadal możesz cieszyć się wszystkim, co miasto ma do zaoferowania. Jakie są najciekawsze darmowe atrakcje w Maladze? Co możesz zwiedzić w Maladze za darmo? Propozycje najciekawszych miejsc, które zwiedzisz całkowicie za darmo w Maladze znajdziesz opisane w naszym artykule.

Najciekawsze darmowe atrakcje w Maladze

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy podczas zwiedzania miasta, najlepszym dniem na wizytę w Maladze jest niedziela. Mimo że większość sklepów i centrów handlowych jest zamknięta w niedzielę, tego dnia można wiele zobaczyć za darmo, ponieważ różne zabytki i muzea oferują bezpłatny wstęp.

Museo de Malaga

Muzeum Malagi jest obowiązkowym punktem dla miłośników sztuki i historii, ponieważ pozwala poznać bogate dziedzictwo kulturowe regionu. Co więcej, jego lokalizacja w historycznym centrum miasta sprawia, że jest to łatwo dostępne miejsce dla wszystkich odwiedzających. Muzeum oferuje zróżnicowaną kolekcję, która obejmuje obrazy, rzeźby, sztukę dekoracyjną, archeologię, numizmatykę oraz artefakty historyczne. Wśród najwybitniejszych dzieł znajdują się obrazy hiszpańskich artystów, takich jak Francisco de Zurbarán, José de Ribera i Joaquín Sorolla. Wystawa obejmuje artefakty archeologiczne od okresu prehistorycznego do epoki rzymskiej.

  • Wstęp jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających.
Museo de Malaga is a museum in Malaga city in the Andalusia community in Spain
Museo de Malaga to muzeum w mieście Malaga we wspólnocie Andaluzji w Hiszpanii, licencja: shutterstock/By saiko3p

Centro de Arte Contemporáneo de Málaga

Innym bezpłatnym muzeum w Maladze jest CAC Malaga, które jest poświęcone sztuce współczesnej. Centro de Arte Contemporáneo de Málaga oferuje bezpłatne wycieczki z przewodnikiem, programy edukacyjne dla dzieci w wieku szkolnym i inne zajęcia dla rodzin. Muzeum posiada kilka sal wystawowych, które są okresowo zmieniane, dzięki czemu odwiedzający mogą cieszyć się różnymi wystawami podczas każdej wizyty. Oprócz wystaw muzeum organizuje wydarzenia, takie jak konferencje, wykłady, warsztaty i pokazy filmowe związane ze sztuką współczesną.

  • Darmowy wstęp przez cały rok.

Museum Jorge Rando

Muzeum poświęcone jest malarzowi Jorge Rando. Jest to instytucja, w której znajdują się prace tego artysty z Malagi. Co ciekawe, Muzeum Jorge Rando jest pierwszym i jedynym muzeum ekspresjonistycznym w Hiszpanii. Ekspozycja prezentuje prace Jorge Rando i wystawy czasowe artystów, takich jak na przykład: Ernst Barlach, Käthe Kollwitz i innych przedstawicieli ekspresjonizmu i neoekspresjonizmu.

  • Bezpłatne zwiedzanie o każdej porze roku.
Signpost in the City Centre with directions to tourist attractions.In the evening hours.Malaga, Spain, Andalusia.
Drogowskaz w centrum miasta ze wskazówkami do atrakcji turystycznych. W godzinach wieczornych. Malaga, Hiszpania, Andaluzja., licencja: shutterstock/By Vharts

Teatro Romano de Málaga

Teatr Rzymski w Maladze jest głównym zachowanym śladem rzymskiej obecności w mieście. To też świetna darmowa atrakcja w Maladze. Musisz wiedzieć, że zbudowano go we wczesnych latach I wieku naszej ery, czyli na początku kształtowania się Imperium. Teatr zbudowano na pozostałościach dawnych łaźni, które w tym czasie przeniesiono do innej lokalizacji. Teatr rzymski w Maladze to średniej wielkości teatr, w którym zachowała się duża część cavea (widowni), orkiestra bogato zdobiona dużymi marmurowymi płytami oraz sceną. Musisz go zobaczyć.

  • Wstęp bezpłatny.
Roman Theatre in Malaga at night
Teatr rzymski w Maladze nocą, licencja: shutterstock/By carol_anne

Museo del Patrimonio Municipal (MUPAM)

W Muzeum MUPAM znajduje się stała ekspozycja wybranych dzieł historycznego i artystycznego dziedzictwa Malagi. W katalogu liczącym ponad 4000 dzieł, w tym rzeźb, obrazów i grafik, na można podziwiać prace Picassa oraz Carlosa Haesa. Jeśli interesujesz się rzeźbą, to znajdziesz tu pracę aż 66 artystów. Znajdują się one na wystawach związanych z XX wiekiem. Wycieczka, która rozpoczyna się w holu muzeum, prowadzi przez „Salę I” poświęconą okresowi między XV a XVIII wiekiem, kiedy Malaga należała do Królestwa Aragonii i Kastylii, przekształcając ją ze społeczeństwa głównie arabskiego w kastylijskie. „Sala II” koncentruje się na XIX wieku. Możesz dowiedzieć się tu więcej o początkach twórczości Picassa, „Mistrzach XIX wieku” i Carlosie Haesie. Natomiast Sala III poświęcona jest artystom z XX wieku. W szczególności tym, którzy mieli jakiś związek z Radą Miejską jako „Pierwsi stypendyści” lub Pokolenie lat 50-tych, którzy wprowadzili sztukę Malagi w erę nowoczesności.

  • Wstęp jest bezpłatny dla obywateli UE.

Museo Nacional de Aeropuertos y Transporte Aéreo

Muzeum Museo Nacional de Aeropuertos y Transporte Aéreo posiada 3000 m2 wewnętrznej i ponad 4000 m2 zewnętrznej powierzchni wystawienniczej. Jego kolekcja pochodzi z lotnisk z całej Hiszpanii, wśród których znajduje się dziewięć historycznych samolotów. Wizyta w Museo Nacional de Aeropuertos y Transporte Aéreo pokazuje, jak funkcjonuje lotnisko. Dzięki temu dowiesz się też, jak wyglądał rozwój lotnictwa i technologii lotniskowej, a także zasady fizyki stosowane w lotnictwie. Muzeum prezentuje eksponaty związane z lotnictwem i lotniskami, od jego początków w latach 20-tych XX wieku do czasów współczesnych.

Możesz wejść do wieży kontrolnej z lat 40-tych ubiegłego wieku, która służy obecnie jako platforma do obserwacji samolotów oraz zobaczyć historyczne reklamy lotnicze. Ponadto możesz wejść do wnętrza kabiny DC9, zobaczyć silniki lotnicze z różnych okresów, modele samolotów i lotnisk, a na koniec odkryć oprzyrządowanie używane na lotnisku cywilnym. Na terenie Muzeum Museo Nacional de Aeropuertos y Transporte Aéreo znajduje się także interaktywny pokój z kilkoma mechanizmami, które pokazują zasady fizyki stosowane we współczesnym lotnictwie. Muzeum mieści się w dawnym pierwszym terminalu pasażerskim lotniska w Maladze, pochodzącym z 1948 roku.

  • Muzeum można zwiedzać całkowicie za darmo.

Jak zatem widzisz darmowe atrakcje w Maladze są mocno zróżnicowane – każdy więc znajdzie coś dla siebie!

Czytaj także: 10 atrakcji w Maladze, które koniecznie musisz zobaczyć

autor: Magda Łydka

Poprzedni

Jesień w Costa del Sol – pogoda i temperatura wody

Plaże w Maladze – gdzie się znajdują, jak dojechać

Następny

Dodaj komentarz