Marbella – najciekawsze miejsca na instagramowe zdjęcia

22 kwietnia, 2024 Tagi , , , , , ,

Marbella to jedno z najpopularniejszych miejsc na Costa del Sol, słynące z luksusowych butików, imponujących jachtów, bogatego życia nocnego i piaszczystych plaż. Jest tu także wiele ciekawych miejsc, które warto uwiecznić na fotografii lub zamieścić na Instagramie. Gdzie zrobić najbardziej efektowne zdjęcia, które zachwycą Twoich obserwatorów na Instagramie? W artykule znajdziesz opis najciekawszych miejsc na instagramowe zdjęcia w Marbelli.

Góra – La Concha

La Concha 1 215 m n.p.m. to góra, która znajduje się w pobliżu Marbelli. Dzięki niej miasto ma wyjątkowy i łagodny mikroklimat. Włóż zatem wygodne buty i zaplanuj wejście. Najlepiej w miesiącach takich jak marzec, kwiecień i maj. To najlepszy czas na wędrówkę ze względu na stabilną, ale nie upalną pogodę. Podczas wejścia nie będziesz potrzebować sprzętu wspinaczkowego, tylko solidne buty, dużo wody i odpowiednie ubranie. Wędrówka na szczyt zajmuje średnio około trzech godzin, ale widok na Marbellę, Puerto Banus, rezerwuar wodny Embalse de la Concepción, Gibraltar i Maroko jest spektakularny. Kilka lat temu na szczycie zainstalowano także ławkę do selfie, więc jest to doskonałe miejsce do robienia zdjęć na Instagram.

La Concha Mountain in Marbella, Spain
Góra La Concha w Marbelli w Hiszpanii, licencja: shutterstock/By Charlie+Gardiner

Molo – Embarcadero

Jeśli La Concha jest symbolem Marbelli, to Marbella Club Hotel jest jej ikoną. To właśnie w tym miejscu książę Alfonso von Hohenlohe się zakochał i postanowił je rozreklamować na świecie. Założył on również Marbella Club Hotel. Chociaż sam teren otaczający Marbella Club jest niezwykle pięknym i malowniczym miejscem, to najbardziej fotogenicznym miejscem jest hotelowe molo. Więc jeśli szukasz idealnego ujęcia, najlepiej podczas wschodu lub zachodu słońca, to jest to miejsce idealne.

View of red wood bridge "Embarcadero" in Marbella. View of Luxury area Puente Romano, expensive urbanisations. Mountain "La Concha". Spectacular travel destination. Emerald water, no people
Widok na czerwony drewniany most „Embarcadero” w Marbelli., licencja: shutterstock/By AlexeMarcel

Parque de la Represa

Kolejnym interesującym miejscem w Marbelli jest Parque de la Represa. To niezwykłe miejsce, które zachwyci Cię egzotycznymi roślinami, obecnością małp w ich naturalnym środowisku oraz unikalną atmosferą, jakiej nie znajdziesz nigdzie indziej. Co więcej, jest to doskonała sceneria do stworzenia niezapomnianych fotografii, które z pewnością przyciągną uwagę Twoich obserwatorów na Instagramie.

Starówka – Casco Antiguo i Plaza de los Naranjos

Starówka – Casco Antiguo to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Marbella. Przepiękne wąskie uliczki, białe domy i mnóstwo kolorowych kwiatów aż proszą się o fotografowanie. Spacerując tymi uliczkami, można zatrzymać te wyjątkowe chwile w pięknych kadrach. Niezwykle popularnym miejscem, które często pojawia się pod #Marbella jest także przepiękny plac Plaza de los Naranjos.

Plaza de los Naranjos square in Marbella, Spain. January 20th 2024
Plac Plaza de los Naranjos w Marbelli, Hiszpania, licencja: shutterstock/By Colinmthompson

Fontanna Fuente Virgen del Rocío

Park – Parque de la Alameda znajdujący się w centrum Marbelli jest oazą cienia i zieleni, szczególnie w miesiącach letnich. Miejsce to warto odwiedzić także ze względu na wyjątkową fontannę Fuente Virgen del Rocío, która jest kolejnym popularnym motywem na Instagramie. W nocy fontanna ożywa wielokolorowymi światłami, więc warto wtedy zrobić zdjęcia. Co ciekawe, gwiazdy takie jak Eva Longoria, zatrzymały się tu, aby zrobić sobie zdjęcie selfie z fontanną Fuente Virgen del Rocío w tle!

A beaituful old tile fountain in Plaza la Alameda  Marbella Spain
Piękna stara fontanna kafelkowa na Plaza la Alameda Marbella w Hiszpanii, licencja: shutterstock/By Cynthia+Liang

Most Puente Romano

W Marbelli można wciąż znaleźć wiele pozostałości po rzymskim panowaniu na tym terenie, takich jak łaźnie termalne czy wspaniałe mozaiki. Salduba, jak ją wówczas Rzymianie nazywali, była kwitnącym miastem zbudowanej przy drodze, która prowadziła do Rzymu. Most znajdujący się obecnie na terenie resortu Puente Romano Beach Resort był ważną częścią starożytnej drogi. Teraz, oczywiście, znajduje się w sąsiedztwie tętniących życiem restauracji hotelowych, a zdobiące go winorośle i światła sprawiają, że jest to wyjątkowo piękne miejsce, które warto sfotografować i wrzucić na Instagram.

Port – Puerto Banús i Czerwony Pies

Znana na całym świecie przystań dla luksusowych jachtów jest doskonałym miejscem do robienia zdjęć popularne social media. Oprócz jachtów będziesz miał okazję sfotografować tu także supersamochody. Równie popularnym motywem jest posąg Czerwonego Psa. Odkąd został postawiony obok wejścia do kina Puerto Banus, „Czerwony Pies” stał się hitem Instagrama.

Puerto Banús Marina, Marbella, Spain
Marina Puerto Banus w Marbelli, Hiszpania, licencja: shutterstock/By Kai_S

Czytaj także: Marbella – transport miejski. Jak się poruszać?

autor: Magda Łydka

Poprzedni

Marbella – transport miejski. Jak się poruszać?

Jesień w Marbelli – pogoda i temperatura wody

Następny

Dodaj komentarz