Malaga – najciekawsze miejsca na instagramowe zdjęcia

8 kwietnia, 2024 Tagi , , , ,

Malaga to miejsce, która jest bardzo fotogeniczne. Nic w tym zatem dziwnego, że turyści często wykorzystują swój pobyt na tym słonecznym wybrzeżu, aby pstrykać pamiątkowe fotki na Instagrama. Jest kilka tutejszych lokacji, które są wprost wymarzonym planem do wspaniałych zdjęć. Zarówno ujęcia okolicznej natury, jak i samego miasteczka, na pewno ozdobią internetowy profil.

Zamek Gibralfaro

Zaczynamy od miejsca, które chyba najczęściej pojawia się w przewodnikach turystycznych i na widokówkach z Malagi. Zbudowany w XIV wieku Zamek Gibralfaro, zapewnia nie tylko piękny widok z góry na morze i miasto, ale także stanowi świetny plan zdjęciowy. Świetnie też prezentować się będą wszelkiego rodzaju selfie, z morską zatoką w tle. Podobnie jest w przypadku wieży strażniczej budowli oraz pobliskiej latarni morskiej.

Gibralfaro Castle wall in the city of Malaga, Andalusia. Spain
Mur zamku Gibralfaro w mieście Malaga, Andaluzja. Spain, licencja: shutterstock/By Unai+Huizi

Najlepiej udać się tutaj od samego rana. Jest wtedy najlepsze światło, a poza tym nie roi się jeszcze od turystów. Tak, to jeden z najbardziej obleganych zabytków w okolicy. Sporo ciekawych i dobrze komponujących się miejsc znajdzie się wieczorem – szczególnie wokół zamku.

Botaniczny Ogród w Maladze

Jeżeli do swojej kompozycji potrzebujecie większej ilości zieleni, to koniecznie należy odwiedzić tutejszy Ogród Botaniczny. To prawdziwy raj dla fanów roślinności czy kaktusów – świetnie komponującej się na zdjęciach, wykonanych zarówno we wczesnych godzinach porannych, jak i po południu.

Photos of the botanic garden in Málaga.
Zdjęcia ogrodu botanicznego w Maladze., licencja: shutterstock/By Petr+Pavlica

Malaga Arabskie klimaty Alcazaby

Hitem na Instagramie okażą się na pewno ujęcia architektury andaluzyjskiej w Maladze, a świetnym przykładem budowli w stylu arabskim są właśnie ruiny tej twierdzy z IX wieku. Ozdobna natura mauretańskiej architektury w połączeniu z tłem błękitnego hiszpańskiego nieba sprawia, że Alcazaba jest jednym z najbardziej instagramowych miejsc w okolicy.

To kolejny popularny zabytek, więc warto być tutaj zaraz po świcie. Czerwone promienie wschodzącego słońca odmalowują wtedy na murach niesamowite kolaże, świetnie komponując się z kolorem zabudowy.

Exterior view of the Alcazaba of Antequera (Málaga, Andalusia, Spain)
Widok zewnętrzny Alcazaba w Antequera (Malaga, Andaluzja, Hiszpania), licencja: shutterstock/By Leo+Ruiz

Plaża Malagueta

Miami ma swoją plażę z kultowym już napisem „Miami Beach”, a Malaga ma swoją plażę Malagueta. To takie „must have” jeśli chodzi o pamiątkowe fotki z podróży na Riwierę Hiszpańską. Jakby nie patrzeć, nie można odwiedzić słynnych plaż Costa del Sol i nie wstawić później zdjęcia z plaży. Za napisem rosną urokliwe palmy, a jak się dobrze ustawimy, to uchwycimy także morze i rysujące się na horyzoncie wzniesienia górskie.

Beach in Malaga Spain with a Malagueta beach sign marking the name of the beach area for visitors. The Malagueta sign with a colorful blue sky and light trails at dusk, night in Málaga, Costa del Sol.
Plaża w Maladze w Hiszpanii ze znakiem plaży Malagueta, licencja: shutterstock/By Old+Town+Tourist

Katedra w Maladze

To zabytek, który pięknie się prezentuje z zewnątrz, jak i wewnątrz. Możesz zatem zrobić zdjęcie w środku, jak i na zewnątrz. Tym co szczególnie się wyróżnia jest dach. Warto się też na niego wybrać. Co więcej, nie trzeba się specjalnie martwić o filtry przy robieniu zdjęć, całą robotę robi świetne oświetlenie – wieczorami sztuczne, za dnia wpadają przez witrażowe okna.

Obiekt otwarty jest do zwiedzania między godziną 10 a 18.

Malaga, Spain,  view of the Renaissance architectures of the Malaga Cathedral (or Santa Iglesia Catedral Basílica de la Encarnación)
Malaga katedra, licencja: shutterstock/By Gimas

Dzielnica Soho Malaga

Równie ciekawym miejscem na oryginalne zdjęcia jest dzielnica SOHO. Możesz tam odkryć wiele ciekawych grafit, które pozwolą na wykonanie wypróżniających się zdjęć.

Czytaj także: Noclegi i hotele w Maladze – gdzie się zatrzymać?

Poprzedni

Czy warto jechać do Malagi w zimie? Sprawdźmy!

Wynajem samochodu w Maladze – tani wynajem samochodów

Następny

Dodaj komentarz