Lotnisko Malaga – informacje, dojazd z i do centrum

8 kwietnia, 2024 Tagi , , , ,

Lotnisko Malaga, oficjalnie nazywane portem lotniczym Malaga-Costa del Sol (kod: AGP) oddalone jest o około 9 km od centrum Malagi. Dojazd do niego jest niezwykłe wygodny, możesz zatem bez problemu dostać się do wielu miejscowości w całej Andaluzji. Dowiedz się na jego temat więcej!

Lotnisko Malaga – ważne informacje

Areopuerto de Malaga jest dobrze zlokalizowane. Sprawdzi się zatem dla tych, którzy chcą udać się do Malagi lub dalej do innych miejscowości leżących na Costa del Sol. Znajduje się około 30 minut od Marbelli, około dwóch godzin od Almerii i nieco ponad dwie godziny jazdy samochodem od Sewilli. Niezależnie od tego, czy przylatujesz tu na letnie wakacje, czy na zimowy wypoczynek, istnieje wiele powodów, aby skorzystać z lotniska w Maladze. Port lotniczy Malaga-Costa del Sol jest jednym z najlepiej skomunikowanych lotnisk w Andaluzji z wieloma miastami w całej Europie. Po dotarciu tutaj można wsiąść do pociągu, autobusu lub wynająć samochód, aby dojechać do swojego wakacyjnego miejsca.

Terminale na lotnisku w Maladze

Technicznie lotnisko w Maladze ma trzy terminale, ale tylko jeden z nich faktycznie obsługuje międzynarodowych turystów. Warto też zdawać sobie sprawę, że zarówno wnętrze, jak i zewnętrzna część terminalu są nowoczesne, dobrze zorganizowane i oznakowane. Z pewnością bez problemu doskonale się tam odnajdziesz.

Jak dojechać z lotniska do centrum Malagi?

Po przybyciu na lotnisko w Maladze masz kilka możliwości dotarcia do centrum miasta. Jeśli samodzielnie zaplanowałeś wakacje w kurorcie wypoczynkowym wzdłuż wybrzeża Costa del Sol lub Twoja podróż została zorganizowana przez biuro podróży, to prawdopodobnie wylądujesz na tym lotnisku. Taksówka z lotniska do centrum Malagi kosztuje około 20-30 € w zależności od wybranego przewoźnika. Alternatywnie, możesz również skorzystać z aplikacji Uber, aby zamówić taksówkę, która odbierze Cię z lotniska i zawiezie do hotelu.

Málaga airport at night (Spain)
Málaga lotnisko, licencja: shutterstock/By Javi+Aran

Z lotniska do centrum miasta możesz także dojechać autobusem. Bilet jednorazowy kosztuje 4 €. Bagaż jest wliczony w cenę biletu. Z bilety możesz zapłacić kartą VISA lub Mastercard bądź gotówką na pokładzie autobusu.

Najtańszym sposobem dotarcia do centrum Malagi jest podróż pociągiem. Jeśli masz kartę zbliżeniową lub masz możliwość płatności Apple Pay lub Google Pay w telefonie komórkowym, możesz po prostu jej użyć, aby przejść przez bramki i wsiąść do pociągu jadącego do stacji kolejowej Malaga – Estacion María Zambrano. Podróż trwa około 12 minut i kosztuje 1,80 €.

Oczywiście możesz również wynająć samochód na lotnisku w Maladze. Zapewni to znacznie większą elastyczność podczas wakacji.

Jak dojechać z lotniska w Maladze do Marbelli?

Jeśli wybierasz się w kierunku Marbelli, możesz zarezerwować prywatny transfer, taksówkę na lotnisku lub zamówić Ubera. Nie ma pociągu łączącego lotnisko z centrum Marbelli, ale istnieje połączenie autobusowe. Wystarczy wyjść z lotniska i podążać za znakami prowadzącymi na dworzec autobusowy. Obok siebie znajdują się dwa przystanki autobusowe. Każdy z nich jest odpowiednio oznaczony. Dzięki temu będziesz wiedzieć, gdzie dojadą poszczególne autobusy. Tak oto autobus do Marbelli kursuje mniej więcej co 20-30 minut, natomiast bilet możesz kupić na pokładzie autobusu lub dokonać przedpłaty za bilet za pośrednictwem stron Omio lub Trainline. Strony te są również dobrymi miejscami, aby po prostu sprawdzić godziny odjazdów autobusów z lotniska w Maladze.

Lotnisko Malaga – jakie udogodnienia są dostępne?

Po wejściu na lotnisko w Maladze, w strefie odlotów wszystkie stanowiska odprawy znajdują się na poziomie 0. Na tym poziomie znajduje się również przechowalnia bagażu, w której można zostawić bagaż na cały dzień. Przed przejściem przez kontrolę bezpieczeństwa dostępnych jest kilka sklepów i kawiarnia. Zarówno strefa odprawy, jak i strefa bezpieczeństwa na lotnisku w Maladze są bardzo dobrze zorganizowane. Po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, w tym:

  • Kawiarnie, bary i restauracje,
  • Toalety,
  • Sklepy wolnocłowe.

Czytaj także: Wynajem samochodu w Maladze – tani wynajem samochodów

autor: Magda Łydka

Poprzedni

Gdzie zjeść w Maladze – oto najlepsze miejsca i adresy

Wiosna w Costa del Sol – pogoda i temperatura wody

Następny

Dodaj komentarz