Lotnisko Costa del Sol – informacje, dojazd z i do centrum

11 kwietnia, 2024 Tagi , , , ,

W sercu południowej Hiszpanii enklawa podróżnych znajduje się Lotnisko Costa del Sol. Znane również jako lotniska Malaga-Costa del Sol, to z pewnością ważny węzeł transportowy. Każdego roku przyjmuje miliony turystów. Lokalizacja jest także sporą zaletą, gdyż łatwo się stąd przedostać do wielu miasta wybrzeża Costa del Sol. Oto zbiór najważniejszych informacji o tym lotnisku!

Unikalna historia lotniska

Dziewiątego marca 1919 roku powstało Lotnisko Málaga. W roku 1960 podjęto decyzję o rozszerzeniu portu lotniczego. Skupiono się wydłużeniu istniejącej drogi startowej, stworzeniu nowego terminala pasażerskiego.

Nazwa, która znamy obecnie, została lotnisku nadana w roku 1965. Niewiele później, w roku 1966, otwarto nowy terminal pasażerski. Z upływem lat, w 1991 roku, Málaga Airport wkroczyło w nową erę, inaugurując Terminal 2, dzieło wybitnego architekta Ricardo Bofill Taller de Arquitectura. Było to nie tylko dowodem na rosnące ambicje lotniska, ale i na jego strategiczne znaczenie dla regionu. W roku 2010 lotnisko świętowało otwarcie Terminalu 3.

waiting area
lotnisko, czekanie na lot, licencja: shutterstock/By jonf

Jak się dostać na lotnisko Costa del Sol?

Taxi – szybko i komfortowo

Taksówka jest jedną z popularniejszych opcji dotarcia na oraz z lotniska. Stawka za dostęp do tego komfortowego środka lokomocji jest nie mała. Podstawą jest 5,83 €, natomiast do tego dochodzi też koszt przejazdu z lotniska. Wysokość zależna jest od tego, gdzie się potem wybierasz.

Pociąg – wygodny dojazd do centrum i okolic

Pasjonaci komunikacji miejskiej, wybierający ekologiczne rozwiązania z pewnością docenią propozycję, którą przedstawia lotnisko Costa del Sol – linia kolejowa C1. Jest to szlak, który splata ze sobą serce lotniska z pulsującymi centrami życia turystycznego i codziennego regionu, w tym z Fuengirolą, Benalmádeną, Torremolinos oraz z samym jądrem Malagi. Taryfikator cen biletów, oscylujący między 1,80 a 3,60 €, ustanawia ten środek lokomocji jako niezwykle atrakcyjną opcję zarówno dla solowych eksploratorów, jak i dla grup rodzinnych, poszukujących ekonomicznych, a zarazem komfortowych rozwiązań podróżniczych.

Dojazd samochodem

Z centrum Malagii czy innego miasta można udać się tu samochodem. Obwodnica MA-20, odgrywa kluczową rolę w tej podróży. Zapewnia świetnie połączenie pomiędzy drogami ekspresowymi MA-23 oraz MA-21.

Bus – ekonomiczne połączenie z miastem i regionem

Dla tych, którzy szukają najbardziej ekonomicznej opcji dojazdu jest także ciekawa opcja. Lotnisko oferuje linie autobusowe, łączące je z centrum Malagi oraz innymi miastami regionu. Linia ekspresowa do centrum miasta jest dostępna w cenie 4 €, a dodatkowo dostępne są linie międzymiastowe do Marbelli, Estepony i Nerji, co czyni bus doskonałą opcją dla podróżnych chcących zwiedzić więcej miejsce na Costa del Sol.

Podsumowanie

Bez względu na to, czy podróżujesz w celach biznesowych, czy też na wakacje, lotnisko Costa del Sol oferuje szeroki zakres opcji dojazdu, które z pewnością sprostają potrzebom każdego podróżnego. Wybierając najodpowiedniejszą opcję, możesz cieszyć się bezproblemowym początkiem lub zakończeniem swojej hiszpańskiej przygody.

Czytaj także: Transport miejski Costa del Sol – jak się poruszać?

Poprzedni

Gdzie zjeść w Costa del Sol – najlepsze miejsca i adresy

Costa del Sol – najciekawsze miejsca na instagramowe zdjęcia

Następny

Dodaj komentarz