Jesień w Torremolinos – pogoda i temperatura wody

24 maja, 2024 Tagi , , , , , ,

Torremolinos to jedno z najpopularniejszych miejsc w Hiszpanii. Od wielu lat przyciąga ono turystów przez cały rok. W każdym miesiącu można cieszyć się ciekawymi widokami, w których można się rozkochać, a jednocześnie piękną pogodą sprzyja odpoczynkowi. Jeśli zastanawiasz się, czy jechać wybrać się tam poza sezonem i chcesz wiedzieć, jaka jest jesień w Torremolinos, to zaraz odpowiemy na to pytanie!

Jesień w Torremolinos – jakie temperatury?

Pogoda we wrześniu

Na początek warto zaznaczyć, że jesień w Torremolinos jest nadal ciepła i przyjemna. Średnie temperatury we wrześniu wynoszą około 25-30°C, co oznacza, że jest to doskonały czas na podróż, Zarówno dla miłośników słońca i błogiego odpoczywania na plaży, a trzeba przyznać, z plaże tego rejonu Hiszpanii są po prostu przepiękne. Co więcej, poza relaksem na plaży pogoda też sprzyja spacerom, podróżom i zwiedzaniu.

Temperatury w październiku

Torremolinos w październiku jest piękne, wciąż można podziwiać roślinność, ogrzewać się w słońcu, a słońce sprzyja temu, aby zyskać opaleniznę. Co więcej, to dobry okres także dla osób, które nie lubią upałów. Trzeba podkreślić, że w październiku w Torremolinos temperatury spadają nieco do 20-25°C.

Listopad pogoda

Jeżeli chodzi o temperatury w listopadzie, to są one dość przyjemne, ponieważ turyści w tym czasie mogą liczyć na utrzymującą się na poziomie temperaturę powietrze 15-20°Celsjusza. Dlatego nawet listopad jest doskonałym czasem na zażycie promieni słonecznych w tej rajskiej hiszpańskiej miejscowości.

The View of the Mediterranean Sea in Torremolinos, Spain
Torremolinos plaża, licencja: shutterstock/By Maksim+Zaytsev

Jesień w Torremolinos – jaka temperatura wody?

Wrzesień mimo tego, że zbliża się do końca letniego sezonu, to nadal zapewnia dość ciepłą wodę. Przeciętna temperatura morza we wrześniu wynosi około 23-25°C,dlatego ze swobodą mogą z kąpieli korzystać całe rodziny. Warto podkreślić, że Torremolinos to także doskonałe miejsce do uprawiania licznych sportów wodnych.

Natomiast w październiku spada nieco temperatura wody do 20-22°C, jednak dla wielu osób warunki te są nadal komfortowe do kąpieli i uprawiania sportów wodnych.

Temperatura wody w listopadzie także jest dość przyjemna, ponieważ oscyluje w granicy około 17 stopni Celsjusza, oznacza to, że zaczyna się robić dość chłodno. Dla większości osób będzie za zimna, aby wykąpać się w morzu.

Jesień w Torremolinos – czy warto się wybrać?

Dla osób poszukujących spokoju, relaksu oraz niższych cen na zakwaterowanie, jest to doskonały okres. Można uniknąć tłumów turystów, cieszyć się przyjemną aurą oraz pięknymi zachodami słońca nad Morzem Śródziemnym. Jednak dla tych, którzy preferują gorące lato, temperatury mogą być za niskie. Co więcej, umiarkowane temperatury pozwolą także na liczne podróże, spacery I zwiedzanie. Odpowiadając zatem na pytanie: czy warto zatem wybrać się do Torremolinos na jesień? Odpowiedź jest prosta – jak najbardziej tak!

Czytaj także: Czy warto jechać do Torremolinos w zimie?

Wiosna w Torremolinos – pogoda i temperatura wody

Poprzedni

Czy warto jechać do Torremolinos w zimie?

Gdzie zjeść w Torremolinos? Najlepsze miejsca i adresy

Następny

Dodaj komentarz