Jesień w Marbelli – pogoda i temperatura wody

26 kwietnia, 2024 Tagi , , , , , ,

Jesień w Marbelli to czas, gdy wysokie temperatury zaczynają ustępować miejsca znacznie łagodniejszym i niższym wartościom. Co więcej, wtedy też jest mniej turystów. Dodatkowym atutem jesieni jest temperatura wody w Morzu Śródziemnym, która wciąż utrzymuje się na przyjemnym poziomie, co sprzyja relaksowi na plaży. Lokalne atrakcje i malownicze widoki Marbelli nie tracą nic ze swojego uroku jesienią. Spacer po urokliwych uliczkach miasta czy relaks na piaszczystych plażach są równie przyjemne, jak latem.

Temperatury i pogoda w Marbelli na jesień

Jesień w Marbelli niesie ze sobą łagodne zmiany pogodowe. Maksymalne dzienne temperatury spadają o około 11°C, ze średnich 29°C do 19°C. Rzadko zdarza się, aby temperatura spadła poniżej 15°C lub przekroczyła 31°C. Podczas wycieczki tym okresie warto spakować zarówno cienką, jak i cieplejszą odzież, w tym swetry i kurtki, aby być przygotowanym na zmianę pogody oraz temperatur w ciągu dnia. W Marbelli jesienne opady deszczu są stosunkowo niewielkie. Pomimo tego, warto być przygotowanym na sporadyczne opady, które mogą Cię zaskoczyć.

Wrzesień pogoda Marbella

Średnia temperatura we wrześniu w Marbelli utrzymuje się na stosunkowo wysokim poziomie 26ºC, więc nadal jest to idealny czas na plażowanie lub kąpiele w odkrytym basenie. Wieczorami również panują przyjemne temperatury, wynoszące około 16ºC. Morze jest jeszcze nagrzane, więc można się kąpać w przyjemnie ciepłej wodzie, o temperaturze średnio 23ºC. We wrześniu występują także sporadyczne opady deszczu – 15 mm. Poziom promieniowania UV wciąż jest wysoki, więc spakuj krem do opalania z wysokim filtrem.

Październik pogoda

Marbella jest również chroniona przez wysokie szczyty pasma górskiego Sierra Blanca, które znajduje się na północ od miasta. Wpływa to na utrzymywanie się nieco wyższych temperatur, dzięki czemu w październiku jest przyjemnie ciepło, jak w lecie. Średnia temperatura w październiku wynosi 22ºC, co dla wielu będzie wystarczające. Co więcej, w październiku temperatura morza wynosi 21ºC, więc możesz się jeszcze kąpać.

Beautiful late autumnal sunset over beach in Marbella, Spain. November 24th 2023
Piękny późno jesienny zachód słońca nad plażą w Marbelli, licencja: shutterstock/By Colinmthompson

Listopad Marbella

W listopadzie robi się już chłodniej. Występują również niższe temperatury i częstsze opady deszczu przez cały listopad. Pogoda w listopadzie jest typowa dla hiszpańskiego klimatu śródziemnomorskiego, co oznacza, że można spodziewać się łagodnych temperatur. Jednak pomimo wzrostu opadów deszczu, nadal będziesz mógł cieszyć się średnio dziesięcioma godzinami pięknego słońca każdego dnia. Średnia temperatura w listopadzie utrzymuje się na poziomie 16 °C – 19°C. Morze jest chłodniejsze i ma około 18°C, więc możesz cieszyć się także kąpielą, jeśli woda nie jest dla Ciebie zbyt zimna.

Temperatury wody w Marbelli na jesień

Średnia temperatura wody na wybrzeżu Marbelli w okresie jesiennym wynosi około 19.8°C. Są to idealne warunki, jeśli lubisz nieco chłodniejsze kąpiele. Mimo zbliżającej się jesieni kąpiel w morzu w Marbelli jest nadal możliwa. Jest to doskonała okazja do korzystania z plaż i uroków wybrzeża Marbelli i Costa del Sol bez tłumów turystów.

Czy warto jechać do Marbelli na jesień?

Oczywiście, że tak! Jesień w Marbelli to gwarancja łagodnej pogody i przyjemnych temperatur zarówno na lądzie, jak i w wodzie. To doskonały okres na zwiedzanie miasta, relaks na plaży oraz degustowanie lokalnej kuchni. Niezależnie od tego, czy preferujesz spacery po promenadzie, czy też aktywny wypoczynek na wodzie, Marbella w sezonie jesiennym także oferuje wiele atrakcji.

autor: Magda Łydka

Poprzedni

Marbella – najciekawsze miejsca na instagramowe zdjęcia

Wiosna w Marbelli – pogoda i temperatura wody

Następny

Dodaj komentarz