Jesień w Maladze – pogoda i temperatura wody

8 kwietnia, 2024 Tagi , , , , ,

Jesień to ulubiona pora roku wielu odwiedzających po raz kolejny Malagę. Miesiące wrzesień, październik i listopad są spokojne, dość ciepłe, a ponadto odbywa się wiele targów i festiwali, więc nie zabraknie zajęć. Czy warto odwiedzić Malagę jesienią? Jakiej pogody należy się spodziewać? W artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania. Z nami dowiesz się dokładnie jaka jest jesień w Maladze!

Temperatury i pogoda w Maladze na jesień

Po letnich upałach jesień jest idealną porą roku na spacery po mieście i okolicy. Możesz spacerować, uprawiać sport i cieszyć się przyrodą w miejscach takich jak Montes de Málaga, Monte Victoria, Monte Gibralfaro, Desembocadura del Guadalhorce lub Jardín Botánico-Histórico La Concepción. Zieleń nabiera odcieni z nutą żółci i brązu, który wskazuje, że lato dobiegło końca i nadszedł czas na zimową regenerację.

Wrzesień w Maladze

Spokojnie można powiedzieć, że ze względu na zmiany klimatyczne wrzesień jest kontynuacją sierpniowej pogody, ale bez tłumów turystów w szczycie sezonu. Wysokie letnie temperatury we wrześniu nieco spadają od połowy miesiąca, ale i tak są nadal przyjemne, z wartościami między 27 a 29 ºC, jednak rzadko osiągają 30ºC. Temperatury nocne również spadają i w końcu można pożegnać się z tropikalnymi nocami. Pogoda jest idealna, aby nadal cieszyć się plażą, ponieważ morze wciąż jest ciepłe. Jeśli chcesz spędzić wakacje w Maladze, wrzesień jest idealnym miesiącem.

Autumn cloudy day on Málaga beach
Jesienny pochmurny dzień na plaży w Maladze, licencja: shutterstock/By CNReiz

Październik w Maladze

Październik w Maladze jest nieco chłodniejszym miesiącem niż wrzesień, ale nadal przeważają słoneczne dni i można cieszyć się plażą oraz okazjonalną kąpielą. Początek października charakteryzuje się doskonałą pogodą ze średnimi temperaturami wynoszącymi około 25ºC w ciągu dnia. Plażowanie jest nadal doskonałą opcją, ponieważ temperatury nie są już tak wysokie, ale woda nadal jest bardzo przyjmuje ciepła, chociaż zaczyna się nieco ochładzać. Październik jest miesiącem dobrym zarówno na plażowanie, jak i wycieczki po mieście, jak i w głąb prowincji. Można odwiedzić piękne białe wioski pochodzenia mauretańskiego lub odkryć rozległe połacie lasów kasztanowych, które o tej porze roku przybierają spektakularne, miedziane barwy. Pod koniec października w kilku miejscowościach organizowane są również imprezy gastronomiczne z okazji zakończenia zbiorów kasztanów. Ogólnie rzecz biorąc, październik jest miesiącem suchym, z bardzo sporadycznymi opadami deszczu.

Listopad w Maladze

W listopadzie towarzyszy nam również zmiana czasu, która zwiększa poczucie krótszych dni, ale nawet pod koniec listopada można cieszyć się ponad 10 godzinami światła dziennego. Listopad jest także miesiącem z największą ilością opadów w Maladze, zaraz po nim plasuje się luty. Niewiele osób wie, że Malaga jest również prowincją tęczy, ponieważ bardzo często zdarza się, że po deszczu w ciągu kilku minut świeci słońce. Dzienne temperatury maksymalne wahają się od 22°C do 18°C, a nocne temperatury minimalne rzadko spadają poniżej 12- 13°C.

Jakie ubrania zabrać ze sobą do Malagi jesienią?

Jeśli planujesz wakacje w Maladze we wrześniu, to możesz spokojnie zabrać ze sobą sandały i lekkie ubrania. Na przykład krótkie sukienki, szorty i koszulki z krótkim rękawem. Ponieważ wieczorami robi się chłodniej, a zwłaszcza nad morzem, należy również zabrać ze sobą także bluzę z długim rękawem lub lekki kardigan. W październiku i listopadzie potrzebne są już nieco cieplejsze ubrania i lekka bluza. Spakuj do walizki także lekkie ubrania, ponieważ w ciągu dnia robi się ciepło. Z tego powodu warto ubrać się „na cebulkę” i założyć lub zdjąć warstwy ubrań.

Temperatury wody w Maladze na jesień

Temperatury wody we wrześniu są jeszcze na dość wysokim poziomie i wynoszą średnio od 20- 24 °C. Październik przynosi nieco niższe temperatury wynoszące średnio 19- 22 °C, natomiast listopad 17°C. Malaga w miesiącach jesiennych jest również bardzo popularna wśród miłośników surfingu i kitesurfingu. Oferuje wtedy doskonałe warunki morskie do uprawiania tego sportu.

Czy warto jechać do Malagi na jesień?

Oczywiście, że tak! Musisz odwiedzić Malagę we wszystkich porach roku, aby w pełni odkryć uroki tego miasta. Zaletą jesieni jest to, że pogoda jest nadal przyjemna, aby zwiedzać oraz kąpać się w morzu. Słońce nie jest tak silne, jak latem, ale nadal jest bardzo ciepło. Oprócz malowniczych jesiennych wschodów i zachodów słońca warto wybrać się na jedno z organizowanych jesienią wydarzeń i targów. Wśród głównych wydarzeń odbywających się jesienią w Maladze warto wymienić m.in.:

  • Luna Mora de Guaro (w połowie września),
  • Targi w Torremolinos,
  • Targi w Fuengirola,
  • Halloween 31 października,
  • Pokaz oświetlenia świątecznego na Calle Larios pod koniec listopada.

Czytaj także: Wiosna w Maladze – pogoda i temperatura wody

autor: Magda Łydka

Poprzedni

Życie w Maladze – koszt utrzymania i ceny

Pogoda i temperatura w Maladze w ciągu roku

Następny

Dodaj komentarz