Jesień w Estepona – pogoda i temperatura wody

28 maja, 2024 Tagi , , , , , ,

Malownicza Estepona prezentuje się pięknie o każdej porze roku, a więc także i jesienną. Jeżeli planujesz wybrać się do Andaluzji właśnie w tym okresie, koniecznie dowiedz się, na jaką temperaturę powietrza możesz liczyć we wrześniu, październiku oraz w listopadzie. Dobra wiadomość jest taka, że wypoczynek w każdym z wymienionych miesięcy ma szansę być udany. A zatem jesień w Estepona!

Jesień w Estepona – temperatury i pogoda

Jesień w Esteponie oznacza zazwyczaj bardzo przyjemne temperatury powietrza. To właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się odwiedzić to miejsce poza głównym sezonem. Jak dokładnie wygląda to w poszczególnych miesiącach?

Wrzesień

Wrzesień spędzony w Esteponie może okazać się wyjątkowo udany. Wszystko ze względu na to, że średnia dzienna temperatura powietrza sięga tam około 22-23 stopni Celsjusza. Warto przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że w pierwszej połowie miesiąca mogą zdarzać się dni gorące. Miłośnicy wysokich temperatur powietrza powinni być jednak zadowoleni, bo nawet we wrześniu można wygrzać się w Esteponie. We wrześniu mamy też sporo słońca. Opadów atmosferycznych nie będzie dużo, a jeśli się pojawią, nie powinny być długotrwałe.

Październik

Październik jest już nieco chłodniejszym miesiącem niż wrzesień. Nadal będzie jednak ciepło, więc powinieneś czuć się komfortowo. Temperatura powietrza powinna oscylować w granicach 20 stopni Celsjusza. Raczej nie spodziewaj się już upałów, chociaż mogą zdarzyć się dni z temperaturą dochodzącą do maksymalnie 25 stopni. Opadów jest więcej niż we wrześniu, dlatego październik można uznać za dosyć wilgotny miesiąc. Średnia miesięczna ilość opadów powinna oscylować w granicach 50-60 mm.

Long exposure of Estepona Port and beach taken at sunset /golden hour on the Costa del Sol in Spain.
Estepona zdjęcie wieczore , licencja: shutterstock/By TImothyKnox

Listopad

W listopadzie jest już wyraźnie chłodniej niż chociażby we wrześniu. Średnia dzienna temperatura powietrza będzie oscylować wokół 16 stopni, bardzo rzadko przekraczając 20. Może się to oczywiście zdarzyć, ale raczej w pierwszej niż w drugiej połowie miesiąca. Uwagę zwraca natomiast duża ilość opadów atmosferycznych. W listopadzie spada bowiem aż do 90 mm deszczu. Zabierz ze sobą parasol i kurtkę przeciwdeszczową.

Jesień w Estepona – jaka temeratura wody?

Jesienią w Esteponie śmiało można zażywać kąpieli. Niemniej jednak trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, że temperatury będą bardziej przyjemne na początku jesieni, natomiast mniej przyjemne pod koniec tej pory roku. Temperatura wody we wrześniu należy do bardzo przyjemnych. Miłośnicy pływania oraz amatorzy sportów wodnych powinni być zatem bardziej niż zadowoleni. Średnia temperatura wody w tym okresie wyniesie bowiem około 22 stopni Celsjusza. Jeżeli chodzi o październik, woda nadal będzie przyjemnie ciepła. Jej temperatura powinna oscylować w granicach 20 stopni Celsjusza. Musisz jednak liczyć się z tym, że większa ilość dni deszczowych oznacza mniej czasu na słoneczną kąpiel.

Woda w listopadzie wciąż jest przyjemna, chociaż nie dla wszystkich, ponieważ oscyluje w granicach 18 stopni Celsjusza. Niemniej jednak listopad jest miesiącem bardzo deszczowym i wilgotnym. Co także obniża temperaturę wody.

Czy warto jechać do Estepona na jesień?

Estepona jesienią może okazać się bardzo atrakcyjna. Niemniej jednak musisz brać pod uwagę to, że pogoda w tym regionie różni się, w zależności od tego, czy na urlop wybierzesz wrzesień, czy listopad. Jeśli zależy Ci na namiastce lata, najkorzystniej będzie zarezerwować wypoczynek we wrześniu. Jeżeli jednak nie chcesz nawet najmniejszego prawdopodobieństwa upałów, rozważ urlop listopadową porą. Wypoczynek poza sezonem ma wiele plusów. Jednym z największych jest dużej liczby turystów. Drugim dużym plusem są niższe niż w sezonie ceny usług i dotyczy to również tych hotelarskich. Co więcej, niższe temperatury to też wygodniejsze zwiedzanie.

Czytaj także: Wiosna w Estepona – pogoda i temperatura wody

Poprzedni

Gdzie zjeść w Torremolinos? Najlepsze miejsca i adresy

Wiosna w Estepona – pogoda i temperatura wody

Następny

Dodaj komentarz