Jesień w Costa del Sol – pogoda i temperatura wody

9 kwietnia, 2024 Tagi , , , ,

Costa del Sol cieszy się szczególnie dużą popularnością wśród turystów w porze letniej. Zdecydowanie mniej osób decyduje się na jesienne odwiedziny w tym miejscu. Jeśli planujesz jednak taki nietypowy urlop, koniecznie dowiedz się, na jaką pogodę możesz liczyć w miesiącach jesiennych. Przydatne mogą okazać się też informacje o aurze, jaka panuje tam wiosną. Dzięki temu będziesz mógł określić, jaka pora na wypad do Costa del Sol jest najodpowiedniejsza. A zatem sprawdźmy, jaka jest jesień w Costa del Sol!

Temperatury i pogoda w Costa del Sol na jesień

Jesienna pogoda w Costa del Sol może być różna, w zależności od tego, o którym konkretnie miesiącu mowa. Zapoznaj się zatem z typową aurą, jaka ma tutaj do czynienia we wrześniu, październiku oraz w listopadzie. Kluczowe będą informacje na temat temperatury, ale również na temat tego, czy jesienią w Costa del Sol można liczyć na chwile ze słońcem.

Wrzesień pogoda

Ten miesiąc wydaje się idealny na podróż dla osób, które chcą uniknąć największych upałów i nadmiaru palącego słońca. Nadal jednak możesz liczyć we wrześniu na atrakcyjną temperaturę. Średnia oscyluje bowiem w granicach 23 stopni Celsjusza. Będzie zatem o wiele cieplej niż o tej samej porze w Polsce. Dobra wiadomość jest też taka, że nadal wiele dni będzie słonecznych. Deszcze w Costa del Sol porą wrześniową nie należą bowiem do częstych. Będzie tu jednak zdecydowanie mniej turystów niż chociażby w lipcu czy sierpniu. Licz się oczywiście z tym, że ludzi będzie więcej niż późną jesienią czy wczesną wiosną. Jeżeli chodzi zaś o temperaturę wody, to wynosi ona średnio 21 stopni, a więc będzie nadal przyjemna, zwłaszcza dla osób, które miały kontakt z zimnym Bałtykiem o tej porze roku.

Palmy na plaży w Almunecar, Andaluzja region, Costa del Sol, Hiszpania
Palmy na plaży w Almunecar, Andaluzja region, Costa del Sol, Hiszpania, licencja: shutterstock/By miradrozdowski

Październik pogoda Costa del Sol

Średnia temperatura powietrza w Costa del Sol w październiku powinna wynosić około 20 stopni Celsjusza. Mowa tu rzecz jasna o temperaturze za dnia. Nocą będzie nieco niższa, ale nadal przyjemna, bo osiągnie średnio 18 stopni. Z nocnym spacerem nie powinno być więc problemów. Jeżeli chodzi zaś o temperaturę wody, ta powinna wynosić średnio 17 stopni, dzięki czemu nadal możesz postawić na kąpiel. Słońca wciąż będzie sporo.

Pogoda w Listopadzie

Listopad w Costa del Sol może być już mniej przyjemny niż chociażby wrzesień. Niemniej jednak, warunki do wypoczynku wciąż powinny być satysfakcjonujące, zwłaszcza na początku tego miesiąca. Średnia temperatura powinna oscylować w granicach około 16 stopni Celsjusza za dnia i 14 w nocy. Temperatura wody wyniesie zaś mniej więcej 15 stopni Celsjusza. Listopad w Costa del Sol nadal powinien być dość słonecznym miesiącem, chociaż ryzyko opadów jest nieco większe niż we wrześniu czy w październiku.

Temperatury wody w Costa del Sol na wiosnę

Być może rozważasz wypad do Costa del Sol nie tylko jesienią, ale i wiosną i trudno jest Ci zdecydować się na jedną z tych opcji. Co ciekawe, średnia temperatura powietrza w miesiącach takich jak marzec, kwiecień i maj może być niższa niż średnia we wrześniu, październiku czy listopadzie. Jak jest z temperaturą wody? Nietrudno zgadnąć, że ona również osiągnie nieco inne wartości. I tak w marcu można liczyć na wodę o średniej temperaturze 14 stopni, w kwietniu 15 stopni, natomiast w maju 17 stopni Celsjusza.

Czy warto jechać do Costa del Sol na jesień?

Wydaje się, że na pytanie o to, czy warto jechać do Costa del Sol jesienią można odpowiedzieć jedynie twierdząco. Temperatury powietrza nadal są bowiem niezwykle przyjemne i satysfakcjonujące dla większości turystów. Nie musisz natomiast liczyć się z ryzykiem męczących upałów, które są nie tylko nieprzyjemne, ale i potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia. Przyjemna będzie też średnia temperatura wody jesienią. Ogromnym plusem może okazać się też mniejsza liczba turystów, dzięki czemu można liczyć na bardziej kameralny wypoczynek. Jesień w Costa del Sol może zatem spodobać się osobom z natury introwertycznym i ceniącym spokój. Uwagę zwracają też niższe ceny hoteli czy innych obiektów wypoczynkowych, które nie mają tak dużego obłożenia, jak latem.

autor: Magda Łydka

Poprzedni

Wiosna w Costa del Sol – pogoda i temperatura wody

Najciekawsze darmowe atrakcje w Maladze – bezpłatne zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz