Jak zwiedzić Torremolinos – praktyczny przewodnik dzień po dniu

23 maja, 2024 Tagi , , , , ,

Wycieczka do Torremolinos może być udana o każdej porze roku, jeśli tylko masz do dyspozycji trochę czasu. Tydzień w zupełności wystarczy do tego, aby nie tylko wypocząć, ale również zapoznać się z wyjątkowymi zabytkami tego miasta i jego piękną, nieco egzotyczną florą. Dowiedz się, jak zwiedzić Torremolinos.

Poniedziałek – skup się nacentrum miasta

Pierwszy dzień warto poświęcić na obejrzenie wszystkiego tego, co znajduje się w samym centrum Torremolinos. Będą to przede wszystkim majestatyczny zamek neomudejarowy oraz kościół San Miguel.

Monument to Europe statue featuring a woman sitting on a bull, Torremolinos, Malaga Province, Andalusia, Spain, Western Europe.
Pomnik Europy przedstawiający kobietę siedzącą na byku, Torremolinos, prowincja Malaga, Andaluzja, Hiszpania, Europa Zachodnia., licencja: shutterstock/By arenaphotouk

Kościół San Miguel

Kościół ten należy do jednych z najstarszych budowli sakralnych na terytorium Torremolinos. Warto zwiedzić go choćby z uwagi na tę niezwykle bogatą historię. Sięga ona bowiem jeszcze XVI wieku. Dobra wiadomość jest taka, że świątynia ulokowana jest w samym sercu miasta, więc trudno ją przeoczyć i w łatwy sposób można do niej dotrzeć. Jeżeli będziesz spacerował w pobliżu głównego placu miejskiego, możesz być w stu procentach pewien tego, że Kościół San Miguel rzuci Ci się w oczy. Uwagę zwraca przede wszystkim fasada świątyni, która wykonana została z białego wapienia. Obiekt posiada także dekoracyjną wieżę zegarową. Warto jednak podkreślić, że kościół San Miguel jest atrakcyjny i godny odwiedzenia nie tylko z zewnątrz, ale również i od środka. Posiada piękne ołtarze, udekorowane licznymi malowidłami oraz rzeźbami. Miejsce to warto odwiedzić zarówno w celu turystycznym, jak i duchowym, jeżeli ma się potrzebę modlitwy. Należy mieć na względzie odpowiedni ubiór, gdyż jest to świątynia.

Casa de Los Navajas

Obiekt neomudejarowy de Los Navajas wzniesiony został jeszcze na początku wieku XX. Jego fundatorem była bogata rodzina o nazwisku Navajas. Miejsce to znajduje się na pięknym klifie, z którego na dodatek rozciąga się niesamowity widok na morze. Architektura budynku została zaplanowana w najdrobniejszych detalach, a inspiracji dla twórców dostarczał przede wszystkim styl mudejar.

Spain. Andalusia. Torremolinos.
Hiszpania. Andaluzja. Torremolinos, licencja: shutterstock/By ldimich

Wtorek – odwiedziny w Parku Narodowym Sierra de las Nieves

Wtorek poświęć na odwiedziny w znajdującym się trochę kilometrów za miastem Parku Narodowym Sierra de las Nieves. To jedno z tych miejsc, które są wręcz stworzone dla miłośników spędzania czasu na łonie natury. Jeżeli zdecydujesz się na wizytę w parku, zyskasz okazję do wędrówek ciekawymi szlakami. Oferują one różne stopnie trudności. Bądź uważny i podziwiaj charakterystyczną andaluzyjską florę oraz faunę. Jeśli chcesz, możesz skorzystać z usług przewodnika, który przekaże Ci najistotniejsze informacje dotyczące roślinności występującej dookoła. To także doskonała okazja do tego, aby móc nieco lepiej zapoznać się z historią i geologią parku.

Środa – zrelaksuj się na plaży

Po intensywnym wtorku spędzonym na wędrówkach w parku narodowym poświęć środę na plażowanie. W zależności od Twoich osobistych upodobań i preferencji możesz odwiedzić plażę Carihuela bądź plażę Playamar. Zarówno w jednym, jak i drugim miejscu zyskasz możliwość wypoczynku. Masz szansę pływać, opalać się albo postawić na sporty plażowe. Dobra wiadomość także dla amatorów sportów wodnych. Na plażach w Torremolinos istnieje możliwość uprawiania surfingu bądź nurkowania. Dzięki nurkowaniu poznasz wyjątkowy, podwodny andaluzyjski świat.

A view to a resort hotel building at the seashore, a seagull and sandy bay beach on warm summer sunset sunrise light, toned film effect background, Torremolinos, Malaga province, Andalusia, Spain.
Widok na budynek hotelu wypoczynkowego nad brzegiem morza, mewę i piaszczystą plażę, licencja: shutterstock/By victoria_shelest

Czwartek – wybierz się na Calle San Miguel

Czwartek warto poświęcić na spacer po ulicy San Miguel. Możesz tutaj zrobić zakupy dla siebie lub bliskich. Jeżeli chcesz przywieźć swojej rodzinie i przyjaciołom coś z urlopu, koniecznie się tutaj wybierz. Znajdziesz tu zarówno pamiątkowe kubki, koszulki i magnesy, jak i lokalne wyroby rzemieślnicze. Jeśli lubisz oliwę z oliwek, śmiało możesz pokusić się o zakupienie przynajmniej jednej butelki. Andaluzyjską oliwę z oliwek charakteryzuje bowiem wyjątkowy aromat i smak.

A przy okazji tego dnia warto wybrać się do jednej z polecanych restauracji, a przy tym skosztować pysznych, lokalnych dań.

Piątek oraz sobota – wycieczki do pobliskich miast

Jeśli uwielbiasz zwiedzać i podróżować, to warto te dwa dni poświęcić na podróże do okolicznych miasteczek lub miast. Będziesz mieć tam z pewnością co robić. Można wybrać się do bliskiej Malagi – tam masz szansę odwiedzić liczne muzea lub też galerie sztuki, podziwiać architekturę, jak również skosztować lokalnych specjałów.

Inna opcja to chociażby Marbella, Benalmadena czy też Mijas pueblo. Z pewnością nie będziesz się nudzić. Costa del Sol i Andaluzja mają bardzo wiele do zaoferowania.

panoramic view of the Great Mosque of Marbella, Spain
panoramiczny widok na Wielki Meczet w Marbelli, Hiszpania, licencja: shutterstock/By Antonio+Ciero+Reina

Niedziela – relaks w kawiarniach i restauracjach

Ostatni dzień wycieczki warto zaplanować w taki sposób, aby odpocząć przed podróżą powrotną. Nie oznacza to jednak, że nie czekają na Ciebie żadne inspirujące doznania. Dzięki wizytom w lokalnych kawiarenkach i restauracjach zyskasz możliwość obcowania z lokalnymi smakami i zapachami. Fani owoców morza powinni zainteresować się przede wszystkim aromatyczną paellą z krewetkami. Swoją uwagą obdarz również zupy krem, na przykład te na bazie pomidorów. Skuś się także na lokalne desery czy napoje, w tym drinki. Orzeźwiająca sangria umili zarówno Twoje popołudnie, jak i wieczór spędzany w gronie bliskich. Spacery po kawiarniach sprzyjają też rozmowom i nawiązywaniu znajomości z mieszkańcami. Dzięki temu zyskujesz szansę jeszcze lepszego zapoznania się ze specyfiką regionu.

Czytaj także: Torremolinos – najciekawsze miejsca na instagramowe zdjęcia

Poprzedni

Torremolinos – transport miejski. Jak się poruszać?

Torremolinos – najciekawsze miejsca na instagramowe zdjęcia

Następny

Dodaj komentarz