Estepona – najciekawsze miejsca na instagramowe zdjęcia

6 czerwca, 2024 Tagi , , , , , ,

Jednym z najbardziej malowniczych miasteczek południowej Hiszpanii jest Estepona. Miejsce to bowiem słynie z pięknych ogrodów pełnych kwiatów, pachnących krzewów i urokliwych uliczek, idealnych na pamiątkowe zdjęcia! Oto kilka najpiękniejszych miejsc w Esteponie, które doskonale nadają się na zrobienie najpiękniejszych fotografii.

Parque del Calvario – tajemniczy, kolorowy ogród!

Pierwszą propozycją miejsca, gdzie mamy szansę zrobić naprawdę piękne, pamiątkowe zdjęcia jest Parque del Calvario – niesamowity ogród z tysiącem rodzajów kwiatów, krzewów i drzew, które szczególnie wiosną tworzą niesamowity widok. Park nazywany jest również tajemniczym ogrodem, ma on liczne alejki z ławeczkami, plac zabaw oraz niewielkie skwerki z zadbanymi roślinami. Znajduje się tu również efektowna fontanna, gdzie często odbywają się sesje ślubne i narzeczeńskie. Takie miejsce zapewni nam doskonałe tło na pamiątkowe zdjęcia na Instagrama, więc zdecydowanie warto tam zajrzeć!

Newly pedestrianised promenade of Avenida España in Estepona, Spain. October 14th 2022
eptak Avenida España w Esteponie w Hiszpanii, licencja: shutterstock/By Colinmthompson

Szlak murali w Esteponie – unikatowe malowidła ścienne, idealne do zdjęć!

Ta część miasta należy przede wszystkim do artystów – choć Estepona słynie ze swoich charakterystycznie budowanych domków z białą elewacją, to mamy tu też inne atrakcje! Można zatem podziwiać twórczość malarską w postaci przepięknych ilustracji, murali i obrazów na ścianach domów, a to wszystko w nowoczesnej części centrum miasta. Szlak murali przyciąga mnóstwo turystów i artystów z innych krajów, którzy również chcą pozostawić swój ślad w tym wyjątkowym miejscu. Na tle tych pięknych murali przepiękne zdjęcia gwarantowane!

Orchidarium w Esteponie – kwiecista, urokliwa sceneria

Jeżeli lubisz orchidee, to nie może Cię zabraknąć w Orchidarium w Esteponie, w którym znajduje się blisko 1400 różnych odmian tych kwiatów. Podobnie jak poprzednia propozycja na wizytę w Esteponie, tu również można spędzić czas na spacerach i podziwianiu pięknej hodowli, która jest prawdziwą dumą miasta. Orchidarium składa się z nowoczesnego budynku. Główną atrakcją jest hodowla podzielona na pory roku. Umożliwia to podziwianie różnorodnych kwiatów. Wewnątrz budynku znajduje się również efektowny wodospad, a tropikalny klimat dodaje uroku. Na pewno fotografii z tego miejsca nam nie zabraknie!

Beautiful orchid flowers growing in an orchidarium under controlled conditions of light, humidity and temperature in the orchidarium of Estepona, Malaga. Orchidaceae, monocotyledonous plants
Piękne kwiaty orchidei rosnące w orchidarium, licencja: shutterstock/By Mario Elias

Ruta de Poesia – szlak poetycki z polskim akcentem!

Kolejną propozycją idealną na spacer, ale i na pamiątkową sesję zdjęciową jest Ruta de Poesia. To po prostu poetycki szlak, gdzie przy specjalnie wyznaczonym szlaku znajduje się 33 tablice z najpiękniejszymi wierszami międzynarodowymi. Dla Polaków będzie to wyjątkowo miły spacer, mamy tutaj wiersz polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy”. Tablice są starannie ozdobione kolorowymi dodatkami. Co więcej mają również tłumaczenie dla obcokrajowców. Szlak idealnie nadaje się na dłuższy spacer, by dokładnie zapoznać się z tablicami pamiątkowymi. Zdjęcie w takim miejscu na pewno będzie nietuzinkowe!

Playa de la Rada – najpiękniejsza plaża w Esteponie

Na końcu tej listy znajduje się propozycja dla miłośników naturalnego piękna Andaluzji. Mowa tu o Playa de la Rada, uznawana za jedną z najbardziej urokliwych plaż w Esteponie. Szczególne wrażenie robią oczywiście wschody i zachody słońca oglądane z piaszczystej plaży.

Playa del la Rada in Estepona on the Costa del Sol
Playa del la Rada w Esteponie na Costa del Sol, licencja: shutterstock/By gb27photo

Plaża o powierzchni blisko 2,5 km jest doskonale przygotowana pod względem infrastruktury, wypoczynek tam to prawdziwa przyjemność. Z uwagi na dużą popularność z pewnością spotkamy tam mnóstwo turystów, jednak zdecydowanie warto się tam wybrać choćby dla krótkiego wypoczynku na miękkim jak puder piasku, a także dla urokliwych zdjęć pamiątkowych, szczególnie przy zachodzie słońca. Warto tam zajrzeć, jeżeli chcemy wypocząć w pięknej scenerii, a także korzystać z typowo turystycznych dogodności, wokół plaży znajdują się liczne restauracje, kawiarnie oraz punkty usługowe.

Czytaj także: Kurorty wakacyjne w okolicach Estepona na wymarzone wakacje

Poprzedni

Zwiedzanie Estepona z dziećmi – co warto zobaczyć

Kurorty wakacyjne w okolicach Nerja na wymarzone wakacje

Następny

Dodaj komentarz