Czy warto jechać do Fuengirola w zimie?

13 maja, 2024 Tagi , , , ,

Zastanawiasz się, czy warto jechać do Fuengirola w zimie? Z całą pewnością masz wiele pytań dotyczących pogody w Fuengiroli o tej porze roku. Warto zatem wiedzieć, że prawdopodobieństwa wystąpienia opadów deszczu podczas pobytu i tego, czy będziesz mógł cieszyć się słońcem. W tym artykule znajdziesz opis temperatur podczas zimowych miesięcy oraz to, co warto zobaczyć w Fuengirola, jeśli planujesz odwiedzić to miasto zimą.

Fuengirola pogoda listopad

Listopadowe noce są już dość chłodne. Temperatura spada poniżej 10°C i naprawdę można to poczuć – co więcej spora część starszych hiszpańskich nieruchomości na wybrzeżu nie ma centralnego ogrzewania, więc musisz polegać na małych grzejnikach wewnętrznych lub klimatyzatorach, aby utrzymać ciepło. Co zaskakujące, jest to miesiąc z małą ilością opadów deszczu. Oczywiście może pojawić się kilka deszczowych dni z przelotnymi opadami. Warto wiedzieć, że Malaga i inne obszary Costa del Sol są bardziej narażone na deszcze niż Fuengirola. Jeśli planujesz podróż i sprawdzasz długotrwałą prognozę pogody, pamiętaj, że nie jest ona zbyt dokładna szczególnie zimą. Sytuacja może zmienić się bardzo szybko z dnia na dzień. Poza tym nawet cały tydzień deszczu w prognozie niekoniecznie oznacza, że będzie ciągle padać.

Fuengirola pogoda grudzień

Listopad jest zwykle stosunkowo ciepły, natomiast w grudniu temperatury spadają i opady również się zwiększają. Zimą występują również bardzo silne wiatry, ale zwykle nie trwają one dłużej niż jeden dzień. Ogólnie rzecz biorąc, w tym miesiącu pojawiają się temperatury na poziomie 20°C, jednak są one dość rzadkie. W porównaniu z resztą Europy i obszarami w głębi Hiszpanii to wciąż bardzo przyjemna pogoda jak na grudzień. Deszczowe dni na wybrzeżu zwykle nie trwają cały dzień, a po kilku godzinach deszcz całkowicie ustaje i niebo się ładnie przejaśnia.

Fuengirola pogoda styczeń

Styczniowa pogoda w Fuengiroli bywa pełna niespodzianek. Możesz trafić na wspaniałe słoneczne dni z przyjemnymi temperaturami około 17°C, ale trafią się także te szare i wietrzne. Pogoda zmienia się dość szybko i prawie nigdy nie jest dokładna, jeśli sprawdzasz ją z tygodniowym wyprzedzeniem. Zwykle pogoda jest znacznie przyjemniejsza w porównaniu z innymi częściami Hiszpanii, a na pewno w porównaniu z resztą Europy. Średnie temperatury w ciągu dnia, w styczniu wahają się między 15°C – 17°C, natomiast nocami spadają nawet do 8°C. Nawet przy takich temperaturach może być bardzo przyjemnie, jeśli nie ma wiatru. W styczniu możesz spodziewać się średnio kilku dni z opadami i nie trwają one dłużej niż kilka godzin. Jeśli planujesz spędzić zimę we Fuengiroli, styczeń jest zwykle jednym z bezpiecznych pod względem pogody.

Fuengirola pogoda luty

Fuengirola w lutym jest dość słoneczna. Nawet sporadyczne zachmurzenia zwykle ustępują po południu i można wygrzewać się w ciepłym słońcu przez resztę dnia. Przez większość dni w lutym pogoda jest mieszanką częściowo pochmurnych i w pełni słonecznych dni. Oznacza to zatem, że średnio można spodziewać się od 2 do 5 deszczowych dni w miesiącu. Luty to obok stycznia jeden z najzimniejszych miesięcy w roku. Pomimo tego, wciąż jest znacznie cieplej w porównaniu do innych miejsc w Europie. Średnie temperatury wahają się i w niektórych latach występuje bardzo ciepła zima z chłodniejszymi dniami wczesną wiosną, a w innych latach jest zimno, gdy tylko kalendarz zmieni się na styczeń. Średnio można spodziewać się temperatur między 18°C a 8°C. Są to tylko temperatury dzienne, temperatury wczesnym rankiem i późnym wieczorem są niższe i z pewnością będziesz potrzebować znacznie cieplejszych ubrań. Ponadto temperatury w nocy mogą spaść nawet do 5°C, co można naprawdę odczuć, jeśli zatrzymasz się w wynajętym mieszkaniu, ponieważ żadne z nich nie ma izolacji ani centralnego ogrzewania. Temperatura morza w lutym ma około 15°C, więc jest zbyt zimne do pływania.

Fuengirola Spain, Aerial view on Coast of sea and buildings. Drone photo of coastal town
Fuengirola Hiszpania, widok z lotu ptaka na wybrzeże morza i budynków. licencja: shutterstock/By Maciek+Grabowicz

Fuengirola pogoda marzec

Marzec we Fuengiroli to przejściowy miesiąc, w którym zima powoli się kończy i przechodzi w wiosnę. Mimo to każdego roku pojawiają się pewne anomalie pogodowe z bardzo gorącymi dniami lub zimnymi wiatrami. W porównaniu z innymi miesiącami zimowymi, prawdopodobieństwo wystąpienia dużej ilości deszczu jest mniejsze, ale nadal istnieje. Średnia temperatura w marcu wynosi około 15°C. Wczesnym rankiem i późnym wieczorem temperatury są znacznie niższe. Marzec jest również bardziej pochmurny i pogoda zmienia się bardzo szybko. Zimowe burze również nie są rzadkością o tej porze roku.

Czy warto jechać do Fuengirola w zimie?

Oczywiście, że tak! Na początku listopada ratusz zaczyna dekorować ulice świątecznymi lampkami, ale włącza je dopiero w ostatni weekend listopada. W ostatni weekend listopada oficjalnie otwiera się również jarmark bożonarodzeniowy na Plaza de la Constitution. W listopadzie przyjeżdża również znacznie więcej turystów z Europy Północnej, więc na ulicach często można usłyszeć język fiński, szwedzki lub norweski.

Jeśli zarezerwujesz podróż w listopadzie, styczniu, lutym lub marcu prawdopodobnie znajdziesz bardzo dobre oferty zakwaterowania. O wiele łatwiej jest również uzyskać dobre oferty last minute i opcje wynajmu samochodów są znacznie tańsze o tej porze roku. Ponieważ jest to okres poza sezonem, nie ma tak wielu dostępnych opcji lotów, ale te, które istnieją, są zwykle bardziej przystępne cenowo w porównaniu do lotów letnich.

 Autorka: Magdalena Łydka – miłośniczka podróży, szczególnie tych na Bałkany. Copywriterka specjalizująca się w tematyce podróżniczej, która pracę w korporacji zastąpiła tworzeniem stron internetowych i podróżowaniem. Każdą wolną chwilę spędza w podróży z dobrą książką i notesem. Autorka kilku ebooków o Chorwacji, Bałkanach i Półwyspie Apenińskim. Ulubione miejsce do pracy: wyspa Korčula w Chorwacji.

Poprzedni

Hotele i noclegi w Marbella – gdzie się zatrzymać?

Co warto zjeść, będąc w Fuengirola?

Następny

Dodaj komentarz