Costa del Sol – najciekawsze miejsca na instagramowe zdjęcia

11 kwietnia, 2024 Tagi , , , , , ,

Costa del Sol to niezwykle popularny pod względem turystycznym region hiszpańskiej Andaluzji. Wyróżnia się on wieloma zabytkami oraz pięknymi okolicznościami przyrody. Jeśli wybierasz się tam na wycieczkę, zapewne pragniesz nie tylko zobaczyć ciekawe miejsca, ale i wykonać jakieś zdjęcia po to, by mieć co wspominać w przyszłości. Dowiedz się więc, gdzie możesz wykonać najpiękniejsze instagramowe fotografie na Costa del Sol.

Plac Pomarańczy

Doskonałym miejscem do zrobienia instagramowego zdjęcia na Costa del Sol będzie rzecz jasna Plac Pomarańczy, znajdujący się w urokliwym i popularnym turystycznie mieście Marbella. Jeśli pragniesz uchwycić na fotografii egzotyczne drzewka pomarańczowe, naprawdę nie ma lepszej lokalizacji, bowiem cały plac jest nimi otoczony. W kadrze mogą znaleźć się też nastrojowe kawiarenki, które także otaczają słynny Plac Pomarańczy.

Plaża Malagueta

Jest to jedna z najsłynniejszych plaż należących do wybrzeża Costa del Sol. Z tego też względu, warto wybrać je na wykonanie pamiątkowej fotografii, a jeszcze lepiej kilku z nich. W sezonie plaża jest dość zatłoczona, więc najodpowiedniejszą porą na wykonanie pięknych zdjęć będzie poranek bądź późne popołudnie. W zależności od efektu, który chce się uzyskać, można pokusić się o sfotografowanie plaży bądź też fal morskich. Uroczo prezentują się też liczne stragany z pamiątkami, widoczne z oddali.

La Malagueta public beach (Playa de La Malagueta) at sunrise
Plaża publiczna La Malagueta (Playa de La Malagueta) o wschodzie słońca, licencja: shutterstock/By fotolupa

Skalisty cypel w Nerja

Skalisty cypel znajdujący się w uroczym miasteczku Nerja to kolejne, doskonałe miejsce na zrobienie instagramowego zdjęcia. W sezonie wakacyjnym, w godzinach popołudniowych może być tu jednak dość tłoczno. Z tego właśnie względu, warto wybrać się tu o poranku bądź też późnym popołudniem. Wtedy z dużym prawdopodobieństwem uda Ci się zrobić zdjęcie malowniczego widoku. Skalisty cypel w Nerja nosi miano Balcon de Europa. Znajduje się tu wspaniały, dużych rozmiarów deptak, który otaczają liczne i piękne palmy. Na fotografii warto uchwycić jednak nie tylko drzewa i skalisty brzeg, ale także i morze. Eksperymentuj z różnymi kadrami, a efekty na pewno pozytywnie Cię zaskoczą.

Balcon d'Europa in Nerja
Amazing point to enjoy sunrise and sunset
balkon europy Nerja, licencja: shutterstock/By Dumitru+Stetco

Twierdza Alcazaba

Jeśli marzy Ci się uchwycenie na pamiątkowej fotografii z Costa del Sol jakichś fortyfikacji, śmiało możesz wybrać się w okolice twierdzy Alcazaba. Aby uchwycić na zdjęciu jak najwięcej interesujących szczegółów, najlepiej udać się tu w słoneczny, letni dzień. Potężną twierdze Alcazaba warto sfotografować przede wszystkim z oddali. Jeżeli jednak doceniasz piękno detali, wykorzystaj też okazję do zrobienia ładnych zdjęć spacerując po ogrodach otaczających fortyfikacje.

View of Alcazaba, Malaga, Spain. Malaga Alcazaba is considered one of the most beautiful in Spain. It was built on the slopes of the Gibralfaro mountain by Muslims during Middle Ages.
widok na Alcazabę, Malaga, Hiszpania.., licencja: shutterstock/By mdmworks

Teatr rzymski w Maladze – tchnienie dawnych czasów

Jeżeli zależy Ci na zrobieniu bardzo klimatycznego zdjęcia, koniecznie udaj się w okolice ruin dawnego amfiteatru rzymskiego w Maladze. Jest to miejsce o niepodrabialnym klimacie, stanowiące jeden z najważniejszych obiektów archeologicznych całego regionu. Miejsce to przepięknie prezentuje się w promieniach wschodzącego oraz zachodzącego słońca. Wydaje się więc, że wczesny poranek bądź późne popołudnie to najodpowiedniejsze pory na to, by wybrać się tam w celu zrobienia ciekawych zdjęć.

Widok starożytnego rzymskiego amfiteatru i twierdzy Alcazaba w Maladze. Malaga. Costa del Sol. Andaluzja. Hiszpania.
Widok starożytnego rzymskiego amfiteatru i twierdzy Alcazaba w Maladze. Malaga. Costa del Sol. Andaluzja. Hiszpania. , licencja: shutterstock/By BAHDANOVICH+ALENA

Majestatyczny zamek Giblarfaro

Kolejnym miejscem, w którym śmiało możesz pokusić się o zrobienie pięknego instagramowego zdjęcia jest oczywiście zamek Giblarfaro, znajdujący się w Maladze. Największe szanse na wykonanie klimatycznych fotografii będziesz mieć w słoneczny dzień, ale jeśli chcesz uniknąć tłumów, wybierz się tu raczej o poranku, bądź późnym popołudniem. Wejdź tak wysoko na mury zamkowe, jak tylko się da, ponieważ dzięki temu zyskasz okazję do uchwycenia na zdjęciu wspaniałej panoramy miasta.

Gibtalfaro castle at Malaga city
Gibtalfaro zamek, Malaga licencja: shutterstock/By holublu6

Zamek w Sohail – mauretańska twierdza w Fuengiroli

Mauretański zamek Sohail znajdujący się w Fuengiroli to kolejne, absolutnie przepiękne miejsce do wykonania pamiątkowego zdjęcia na Instagrama i nie tylko. Najlepiej wspiąć się na sam szczyt wzgórza, na którym ulokowana jest twierdza. To da Ci okazję do uchwycenia na fotografii pięknego widoku na Morze Śródziemne. Jeśli chodzi o porę dnia, wydaje się, że najlepiej wybrać się tu po południu.

Sohail Castle or Castillo Sohail aerial panoramic view. Sohail Castle a historic fortress in Fuengirola city on the Costa del Sol in the Malaga province in the Andalusia, Spain.
Panoramiczny widok z lotu ptaka na zamek Sohail lub Castillo Sohail, licencja: shutterstock/By saiko3p

Czytaj także: Jakie pamiątki przywieźć z Costa del Sol? Co warto kupić?

Poprzedni

Lotnisko Costa del Sol – informacje, dojazd z i do centrum

Zwiedzanie Costa del Sol z dziećmi – co warto zobaczyć

Następny

Dodaj komentarz