Adresy szpitali w Maladze – co warto wiedzieć?

8 kwietnia, 2024 Tagi , , ,

Wakacje w hiszpańskiej Maladze to dużo słońca, pięknych plaż i interesujących zabytków. Jednak każdy wyjazd niesie też ze sobą ryzyko zachorowania. Warto zatem zawsze pamiętać o taki kwestiach jak karta EKUZ czy też ubezpieczenie medyczne. W poniższym artykule wskazujemy także adresy kilku szpitali w Maladze, co może być pomocne w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych okoliczności związanych ze zdrowiem turysty.

Wyjazd do Malagi a ubezpieczenie zdrowotne

Zacznijmy od tego, że w Hiszpanii na podstawie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) każdy obywatel Unii Europejskiej jest uprawniony do otrzymania bezpłatnej pomocy medycznej poza granicami własnego kraju. Wniosek o EKUZ może złożyć każdy ubezpieczony, trzeba tylko złożyć wniosek w odpowiedniej delegaturze NFZ. Obejmuje to jednak tylko podstawowy zakres świadczeń, w tym te, których celem jest ratowanie zdrowia i życia. Decyzja co do tego, które procedury będą podlegać refundacji – należy do lekarza.

Zaleca się także rozważyć dokupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego, które pokrywać będzie ewentualne koszty transportu medycznego, przejazd osoby spokrewnionej do chorego lub pomoc tłumacza (pakiet Assistance) oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW). Oczywiście wybór ubezpieczenia należy dopasować pod indywidualne preferencje.

Adresy szpitali w Maladze

Czasami jednak taki pakiet to za mało i musimy zgłosić swoje dolegliwości do bardziej wyspecjalizowanych jednostek medycznych. W Maladze działa kilka szpitali i warto znać ich adresy.

W pierwszym rzędzie trzeba wymienić największą tego typu placówkę – Szpitala Regionalny w Maladze (Hospital Regional Universitario de Malaga), ośrodek należący do Publicznego Systemu Zdrowia Andaluzji. Jest to placówka uniwersytecka, prowadząca jednocześnie badania w zakresie wielu schorzeń i dysponująca najnowocześniejszym sprzętem medycznym. Adres: Av. de Carlos Haya 84.

Empty corridor in modern hospital with waiting area and hospital bed in rooms.3d rendering
Pusty korytarz w nowoczesnym szpitalu, licencja: shutterstock/By ninoon

Dla osób, które wykupiły pełen pakiet ubezpieczenia turystycznego (medycznego) dobrą alternatywą będzie także placówka prywatna – Vithas Hospital Parque San Antonio. Na chorych czeka 300 lekarzy, a działa tutaj między innymi specjalistyczny wydział Kardiologii Integralnej oraz nowoczesny Oddział Chorób Wewnętrznych. Adres placówki: Av. del Pintor Joaquin Sorolla 2.

Wymieńmy tutaj jeszcze Hospital Quirónsalud Málaga, w którym można znaleźć dobrych lekarzy pierwszego kontaktu, jak i specjalistów alergologów. Adres: Av. Imperio Argentina 1.

Jest jeszcze jeden szpital uniwersytecki tuż przy kampusie Wydziału Medycznego w Maladze. To Hospital Universitario Virgen de la Victoria pod adresem: Campus de Teatinos S/N Puerto de la Torre 29010.

Poprzedni

Transport miejski w Maladze – Jak się poruszać?

Czy warto jechać do Malagi w zimie? Sprawdźmy!

Następny

Dodaj komentarz