Adresy szpitali w Fuengirola- warto wiedzieć

13 maja, 2024 Tagi , , , , , ,

Ubezpieczenie podróżne może zapewnić ochronę finansową w przypadku odwołania drogich wakacji. Może ono również pokryć rachunki medyczne, jeśli w nagłym wypadku będziesz musiał skorzystać z pomocy lekarskiej lub ambulatoryjnej podczas zagranicznej podróży. Poza tym warto wiedzieć, że odpowiednie ubezpieczenie podróżne jest zawsze dobrym zabezpieczeniem, nawet jeśli nie jest ono wymagane przez odwiedzany kraj. Czy warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie podróżne przed podróżą do Fuengirola? Jakie są adresy szpitali w Fuengirola? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Wakacje w Fuengirola – ubezpieczenie i pomoc medyczna

Hiszpański system opieki zdrowotnej zaliczany jest do najlepszych na świecie. Oferuje on (prawie) powszechną opiekę zdrowotną w całej Hiszpanii i jest w większości opłacany przez podatników w ramach ubezpieczenia społecznego. Jeśli jednak potrzebujesz specjalistycznej pomocy medycznej – takiej jak dentysta lepiej polegać na prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym.

Po przepisaniu leków przez lekarza można je odebrać w dowolnej aptece (farmacia) w Hiszpanii. Można je łatwo rozpoznać po dużym zielonym znaku krzyża na zewnątrz. Apteki otwarte są zazwyczaj w godzinach 9:00-14:00 i 17:00-21:00 od poniedziałku do piątku. Godziny otwarcia aptek różnią się w weekendy i zazwyczaj są one zamknięte w niedziele. Większość miast i miasteczek, w tym Fuengirola posiada więcej niż jedną aptekę. Zazwyczaj w witrynie lub na drzwiach znajduje się informacja o godzinach otwarcia oraz o najbliższej aptece całodobowej (farmacia de guardia).

Adresy szpitali w Fuengirola

Dzięki systemowi dyżurów lekarzy oraz pielęgniarek w Fuengirola pomoc medyczna jest dostępna przez całą dobę.

Clínica San Francisco Centro Médico Fuengirola

 • Adres: C. Alfonso XIII, 4, 29640 Fuengirola, Hiszpania
 • Telefon: +34952583000
 • Godziny otwarcia: czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 – 20:30 oraz w weekendy w godzinach 9:00-14:00.

Intermedical ISS Fuengirola – Urgencias Medicas 24HR

 • Adres: C. Sta. Rosa, 20, 29640 Fuengirola, Hiszpania
 • Telefon: +34951940049
 • Godziny otwarcia: czynne całą dobę

Centro Médico Quirónsalud Fuengirola

 • Adres: P.º Jesús Santos Rein, 19, 29640 Fuengirola, Hiszpania
 • Telefon: +34952461444
 • Godziny otwarcia: czynne całą dobę

Ubezpieczenie podróżne – co powinno znaleźć się w pakiecie?

Ubezpieczenie podróżne nie zawsze jest obowiązkowe w przypadku podróży międzynarodowych. Niektóre kraje wymagają od podróżnych posiadania ubezpieczenia, podczas gdy inne nie. Co prawda, podróżując z Polski do Fuengirola w Hiszpanii, wystarczy zabrać ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, która pozwoli skorzystać z podstawowej pomocy lekarskiej. Jednak karta EKUZ nie pomoże Ci podczas nieoczekiwanych zdarzeń, takich jak odwołanie podróży lub utrata bagażu albo nieco bardziej skomplikowany, nagły zabieg. Takie niefortunne zdarzenia mogą skutkować sporymi wydatkami oraz stresem. Dzięki odpowiedniej ochronie ubezpieczeniowej można lepiej zarządzać swoimi finansami, zachowując jednocześnie spokój ducha.

Oddział intensywnej terapii Bardzo chory człowiek leżący na łóżku. Lekarz sprawdza jego oznaki życiowe
Oddział intensywnej, szpital, licencja: shutterstock/By Vadim+Terelyuk

Ubezpieczenia podróżne mogą się od siebie znacząco różnić. Podczas gdy standardowa polisa ubezpieczenia podróżnego zwykle obejmuje większość aspektów, są rzeczy, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę, w tym wszelkie limity ochrony, które mogą mieć zastosowanie podczas wakacji. Jako punkt wyjścia, poszukaj polisy podróżnej, która obejmuje między innymi:

 • Koszty leczenia – jeśli doznasz obrażeń lub zachorujesz podczas wyjazdu, może to pokryć koszty opieki zdrowotnej.
 • Koszty repatriacji lub powrotu do domu – w przypadku odniesienia obrażeń, złego samopoczucia lub wypadku śmiertelnego.
 • Zagubiony, uszkodzony lub opóźniony bagaż.
 • Zgubione lub skradzione paszporty, dokumenty podróżne lub pieniądze.
 • Odwołanie podróży lub zakwaterowania, opóźnione loty lub skrócenie podróży z przyczyn od Ciebie niezależnych.
 • Odpowiedzialność osobista, jeśli spowodujesz wypadek lub kogoś przypadkowo zranisz.

Autorka: Magdalena Łydka – miłośniczka podróży, szczególnie tych na Bałkany. Copywriterka specjalizująca się w tematyce podróżniczej, która pracę w korporacji zastąpiła tworzeniem stron internetowych i podróżowaniem. Każdą wolną chwilę spędza w podróży z dobrą książką i notesem. Autorka kilku ebooków o Chorwacji, Bałkanach i Półwyspie Apenińskim. Ulubione miejsce do pracy: wyspa Korčula w Chorwacji.

Czytaj także: Wakacje w Costa del Sol – z biurem podróży czy na własną rękę?

Poprzedni

Jakie pamiątki przywieźć z Fuengirola i co kupić?

Jesień w Fuengirola – pogoda i temperatura wody

Następny

Dodaj komentarz