5 atrakcji w Torremolinos, które koniecznie musisz zobaczyć

23 maja, 2024 Tagi , , , ,

Andaluzyjskie Torremolinos to przepiękne miejsce do spędzenia urlopu i to zarówno w sezonie letnim, jak i poza nim, na przykład wiosenną bądź jesienną porą. Jeżeli rozważasz wybranie się właśnie do tego miasta, koniecznie dowiedz się, jakich atrakcji absolutnie nie możesz przeoczyć. Jak się okazuje, Torremolinos ma całkiem sporo do zaoferowania i to dla osób w każdym wieku. Im więcej czasu zarezerwujesz na wypoczynek, tym więcej ciekawych rzeczy uda Ci się obejrzeć i doświadczyć. Oto 5 atrakcji w Torremolinos, które są must see!

1. Park Krokodyli

Za jedną z największych atrakcji Torremolinos oraz okolic można uznać z pewnością słynny Park Krokodyli. Wycieczka do tego miejsca może przypaść do gustu zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. Śmiało można więc wybrać się tutaj całą rodziną. W Parku Krokodyli masz szansę podziwiać przede wszystkim spektakularną liczbę gadów, ponieważ jest ich tu ponad 300! Warto w tym miejscu zaznaczyć, że należą do nich przedstawiciele naprawdę różnych gatunków. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo tego, że zobaczysz tu przynajmniej jednego krokodyla, którego nie miałeś okazji widzieć nigdy wcześniej. Krokodyle przebywają w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach, dzięki czemu można przyglądać się ich zachowaniom, bez obaw o to, że złamane zostaną jakiekolwiek zasady bezpieczeństwa. Jeśli zechcesz, możesz odwiedzić Park Krokodyli w porze karmienia tych zwierząt.

Crocodile farm in Malaga, crocodiles share fresh meat, Spain
Farma krokodyli, Hiszpania, licencja: shutterstock/By IvanovaKsenia

Wyprawa do Parku Krokodyli w Torremolinos ma z pewnością nie tylko walor rozrywkowy, ale również i edukacyjny. Dlatego też warto zabrać ze sobą dzieci, które zaznajomią się z ciekawymi gatunkami fauny i będą miały okazję do poznania interesujących faktów z ich życia. Dobra wiadomość jest taka, że bilety nie są drogie. Wizyta w tym miejscu nie powinna więc poważnie nadszarpnąć Twojego wakacyjnego budżetu.

2. Plaza de Andalucia

Jeżeli wybierasz się do Torremolinos, to warto udać się na plaza de Andalucia. Jest Znajduje się on w ścisłym jego centrum, dlatego możesz być w zupełności spokojny, bo z pewnością na niego trafisz. Można tu podziwiać piękną fontannę i nie tylko. Są również rzeźby. Do tego plac jest otoczony sklepikami.

Mowa tu chociażby o magnesach, ale również i o starannie wyrabianej, kolorowej ceramice. Plac Nogalera to również miejsce, w którym organizowane są całkiem liczne imprezy o charakterze kulturalnym. Mowa tu między innymi o festiwalach tanecznych czy koncertach. Zapoznaj się z kalendarzem takich imprez, dzięki czemu dowiesz się, czy masz szansę wziąć udział w którejś z nich w trakcie swojego pobytu. Co ciekawe, udział w wielu wydarzeniach jest zupełnie bezpłatny, zarówno dla mieszkańców tego regionu, jak i dla odwiedzających Torremolinos turystów. Niektóre wydarzenia są jednak płatne, dlatego dobrze być zorientowanym w kwestii cen.

3. Aquapark Torremolinos

Jeżeli należysz do grona miłośników wodnego szaleństwa, koniecznie wybierz się do aquaparku Torremolinos! Nie ma tam absolutnie miejsca na nudę, nawet dla najbardziej wymagających turystów. Coś dla siebie znajdą tam zarówno małe dzieci, jak i osoby dorosłe. Wybór dostępnych atrakcji jest naprawdę spory, dlatego z dużym prawdopodobieństwem każdy będzie zadowolony. Warto od razu zaznaczyć, że w tym aquaparku wydzielone są specjalne strefy dla najmłodszych, w których mogą oni liczyć na pewne szczególne, szyte na miarę atrakcje. Znajduje się tu całkiem bogaty wybór zjeżdżalni. Są one naprawdę różnorodne, a korzystanie z niektórych na pewno przypadnie do gustu amatorom ekstremalnych wrażeń.

Oprócz zjeżdżalni możesz skorzystać tu z basenów w różnych rozmiarach i kształtach oraz z tak zwanej lazy river. Wizyta w aquaparku Torremolinos zapewni Ci oraz Twojej rodzinie rozrywkę na cały dzień. Wydaje się, że śmiało można się tam wybrać wtedy, gdy masz już dość spędzania czasu na plaży oraz pływania w morzu. Jeżeli nie należysz do szczególnych miłośników pływania, również możesz odwiedzić to miejsce. Dobrą alternatywą dla pływania jest bowiem pobyt w relaksującym jacuzzi. Sprzyja on nie tylko odprężeniu ciała, ale i całego umysłu. Bąbelkowy masaż pokochają zarówno dzieci, jak i dorośli.

Torremolinos. Costa del Sol, Andalucia. Typical White Village with flower pots in facades at Spain
Torremolinos. Costa del Sol w Andaluzji. Typowa Biała Wioska z doniczkami na fasadach w Hiszpanii, licencja: shutterstock/By vitaminka

W sezonie wakacyjnym musisz jednak liczyć się z tym, że aquapark w Torremolinos będzie oblegany przez turystów oraz mieszkańców całego regionu. Bilety nie są drogie, co jeszcze bardziej zachęca do skorzystania z tej wspaniałej atrakcji.

4. Ulica Calle San Miguel

Jedną z ciekawszych atrakcji Torremolinos jest również ulica Calle San Miguel. Należy ona bowiem do jednych z tych bardziej reprezentatywnych ulic tego andaluzyjskiego miasta. Z tego też względu warto poświęcić nawet cały dzień na spacer po niej i wizyty w okolicznych kawiarenkach czy restauracjach. Dobra wiadomość jest taka, że znajdziesz tutaj wysokiej jakości produkty znanych międzynarodowych marek. Mowa tu chociażby o ubraniach, obuwiu czy galanterii. Jeśli zależy Ci zaś na zakupieniu lokalnych produktów, również będziesz miał z czego wybierać. Wzdłuż ulicy Calle San Miguel ulokowane są bowiem malutkie sklepiki, w których sprzedawane są wysokiej jakości, rzemieślnicze produkty. Znajdziesz tu na przykład klasyczne pantofle do słynnego, andaluzyjskiego flamenco, jak również świetne jedzenie.

Warto zakupić doskonałej jakości oliwę z oliwek, ale także klasyczne andaluzyjskie słodkości. Spacer wzdłuż ulicy Calle San Miguel może być jednak atrakcyjny nawet dla osób, które zakupów nie robią, ale chcą jedynie oglądać. Pozwala bowiem chłonąć atmosferę tego wyjątkowego miejsca, jego kolory i zapachy. Daje też okazję do zaznajomienia się z lokalnymi zwyczajami, ponieważ nierzadko odbywają się tutaj pokazy tańca.

5. Parque de la Batería

Jedną z ciekawych atrakcji, których nie możesz pominąć, będąc w Torremolinos, jest również Parque de la Batería. Można tu podziwiać niezwykłą fontannę, bujną roślinność czy także wieżę widokową. To z pewnością jedna z tych atrakcji, jaką koniecznie trzeba zobaczyć w regionie. Będziesz mieć co tutaj robić.

Torremolinos park La Bateria Andalusia Spain west of Málaga Costa del Sol
Torremolinos park La Bateria, Andaluzja licencja: shutterstock/By acceleratorhams

Czytaj także: Temperatury i pogoda w Torremolinos w ciągu roku

Jedzenie w Torremolinos, czyli co warto zjeść, będąc w Torremolinos?

Poprzedni

Torremolinos – najciekawsze miejsca na instagramowe zdjęcia

Jedzenie w Torremolinos, czyli co warto zjeść, będąc w Torremolinos?

Następny

Dodaj komentarz